V predposlednom zápase základnej časti hokejovej Tipsport ligy vycestovali hokejisti HKM Zvolen na ľad Martina, ktorý stále bojuje o účasť v play-off. Zvolenčania ešte bojovali o druhú priečku, v čom ich prišla podporiť aj početná skupina fanúšikov.

MHC Martin – HKm Zvolen 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

BBO_3658
Roman Petrík pustil za svoj chrbát len jednu strelu domácich.

Góly: 9. Sprukts (Jáchym, Pokrivčák), 13. Galamboš, 23. Surovka (Tabaček, Rusina), 24. Galamboš (Jass, Tabaček), 32. Kabáč (Tabaček, Murček)

MHC Martin: Dzubina (Gibl) – Rusina, Tabaček – Dvořák, Jáchym – Dlouhý, Matejka – Trávniček, Varga To. – Surovka, Galamboš, Cipulis – Pokrivčák, Sprukts, Rzavský – Nemček, Murček, Kabáč – Jass, Dírer, Poliaček

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Juraško – Krejčí D., Andersons – Demiters, Pokovič – Habšuda, Fekiač F. – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, Jurík L., Brendl – Jurík J., Mráz, Klhufek – Zuzin, Klíma T., Škvaridlo

Rozhodca: Kubuš, Lokšík – Kacej, Výleta, Kontšek (video)

Diváci: 1950

Už od úvodu zápasu boli smerom dopredu aktívnejší domáci hokejisti čo potvrdil v deviatej minúte Janis Sprukts, keď využil presilovku a otvoril gólový účet domácich. V trinástej minúte ušiel zvolenským obrancom Galamboš a z pravého kruhu prestrelil Baroša.

Snahu HKm o zvrátenie výsledku zabrzdili dva vylúčenia hneď na začiatku druhej tretiny. Martin nezaváhal a početnú výhodu pohodlne premenil v 23. minúte Surovka. Keď o necelú minútu neskôr prestrelil Baroša svojim druhým gólom Galamboš, zvolenskú brankársku jednotku striedal Roman Petrík. Martin povzbudený výsledkom aj skvelým publikom naďalej búšil do obrany hostí, ale prekonať Petríka sa im podarilo už len v 32. minúte zásluhou Kabáča.

Keďže najproduktívnejšiemu útoku ligy sa do konca stretnutia nepodarilo streliť ani len jeden čestný gól zápas skončil debaklom Zvolena. V nedeľu o 17:00 ukončia Zvolenčania na domácom ľade základnú časť sezóny  v derby s vo forme hrajúcou Banskou Bystricou.