V 12. kole Tipsport ligy čakal na fanúšikov hokeja zápas dvoch najlepších tímov doterajšieho priebehu súťaže. Zvolen po štvrtkovej osemgólovej nádielke „dvadsiatke“ dohnal Trenčín na čele tabuľky, a v piatkovom zápase mohol odskočiť na rozdiel troch bodov.

HKm Zvolen – Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

BBO_6924Góly: 2. Škvaridlo (Krejči, Obdržálek), 7. Brabenec (Jurík J., Juraško) – 23. Hlinka

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Pokovič, Juraško (C), Krejči, Andersons, Bagin, Habšuda, Fekiač Frederik, Howden – Semorád, Brabenec (A), Jurík Juraj – Obržálek, Kentoš, Škvaridlo (A) – Klhufek, Mráz Bruno, Žilka – Ďaloga, Fekiač Viktor, Misenjov

Dukla Trenčín: Chábera (Kutej) – Pavlikovský (A), Zaťko, Drgoň, Mikuš, Holenda, Hatala, Nechala, Ryzák – Hudec Denis, Nemec (A), Vozdecký – Petrovický (C), Gašparovič, Melichárek – Koyš, Dlouhý, Hlinka – Švec, Zlocha, Berák

Rozhodca: Konc J., Stano – Synek, Stanzel

Diváci: 1 847

Úvod vyšiel našim hráčom perfektne, keď od začiatku obsadili svoje útočné pásmo a už v druhej minúte otváral skóre zápasu Tomáš Škvaridlo. Aj v ďalších minútach hry to vyzeralo ako pokračovanie štvrtkového debaklu dvadsiatky, čo potvrdil presným zásahom Kamil Brabenec v siedmej minúte. Za to, že stav sa už do konca tretiny nemenil mohli hostia ďakovať najmä svojmu brankárovi Cháberovi, ktorý bol v neustálej permanencii kým Trenčín sa dostal do jedinej vyloženej šance.

BBO_7023Hosťom sa podarilo v úvode druhej tretiny odolať presilovke HKm a dokonca sa im zásluhou Michala Hlinku podarilo v 23. minúte zdramatizovať zápas. Nesporná kvalita Dukly sa začala ukazovať a zápas tak po úvodnej exhibícii Zvolena dostal nový náboj. Obaja gólmani však zatiahli rolety a skóre sa tak už do konca tretiny nemenilo.

Aj v poslednej časti hry boli domáci rytieri lepším tímom na ľade, ale množstvu šancí chýbali niekedy len centimetre. To ich mohlo mrzieť, keď v poslednej minúte hostia takmer vyrovnali, ale to by v našej bránke nesmel stáť fantastický Samuel Baroš. Zápas sa páčil aj divákom a koniec zápasu sa tak niesol za „standing ovations“ a atmosféra tak pripomínala skôr lepšie zápasy play-off.

IMG_0497Po zápase sa na už takmer prázdny zimák prišli ešte raz rozlúčiť vzájomným potleskom a prekrikovačkou hráči s domácou ultras skupinou Persona Non Grata, ktorá si takúto poctu od najlepšieho tímu ligy za neustálu celozápasovú podporu rozhodne zaslúži.

Najbližšie sa naši hokejisti predstavia na ľade preberajúcich sa Košíc už v nedeľu a doma ich budeme môcť vidieť v utorok o 18:00 proti Skalici.