V nedeľu pokračovala hokejová Tipsport liga už svojím 26. kolom. Po dvoch prehrách mali hokejisti HKm Zvolen šancu chytiť sa v zápase s Martinom, ktorý tiež už len spomína na fazónu z úvodu súťaže. V zostave HKm zaujala zmena v útočných formáciách, keď sa Peter Zuzin objavil v prvom útoku a Radovan Puliš sa presunul do tretej lajny.

HKm Zvolen – MHC Martin 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

HKM-Martin-18
Kamil Brabenec strieľa prvý gól HKm.

Góly: 15. Brabenec (Bagin, Semorád), 15. Mráz (Demiters, Puliš), 33. Jurík (Mráz, Puliš), 60. Krejčí – 10. Rzavský (Kabáč), 36. Jáchym (Rzavský, Kabáč)

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin Juraško (C), Semorád Brabenec (A) P. Zuzin – D. Krejčí Andersons, Obdržálek Klhůfek Škvaridlo (A) – Demiters Pokovič, Puliš B. Mráz J. Jurík – F. Fekiač, Ďaloga Kentoš Misenev – V. Fekiač

MHC Martin: Orčík (33. Dzubina) – Tabaček (A) Bačík, T. Varga (C) Galamboš Skladaný – Jáchym Matejka, Kokavec Murček (A) R. Varga – Rusina Dvořák, Rzavský Dírer Kabáč – Trávniček, Uhrík Jurášek Rufati

Zápas rozhodovali: Tomáš Orolín, Juraj Konc – Roman Bednár, Rastislav Gajan

Diváci: 1096

HKM-Martin-21
O druhý gól HKm sa postaral Bruno Mráz.

Od úvodu stretnutia boli aktívnejší domáci hráči, ale Orčík bezpečne likvidoval šance rytierov. Prvá presilovka sa hrala v prospech Martina v šiestej minúte, v tej ale nedokázali ani len vystreliť na našu bránku. V desiatej minúte otvoril skóre zápasu hosťujúci Daniel Rzavský, ktorého do ideálnej pozície posunul po chybe domácej obrany Kabáč. Zvolen v snahe vyrovnať opäť zatlačil na hostí, ich obrana však hrala dôsledne. Nepomohla ani presilovka v 11. minúte, v ktorej sa naši hokejisti sotva dostali do útočného pásma. Rytieri udreli v nasledujúcej presilovke zásluhou Kamila Brabenca, ktorý krásne nasmeroval za Orčíkov chrbát strelu Emila Bagina. Netrvalo ani polminútu a Orčík vyťahoval zo sieťky ďalší puk. O obrat v skóre sa krásnou strelou pod brvno postaral Bruno Mráz. Zápas po góloch nabral na obrátkach, ale gól už diváci do konca tretiny nevideli.

HKM-Martin-32
Na 3:1 zvyšoval Juraj Jurík.

V druhej časti hry boli domáci stále pri chuti. V 23. minúte podrazil vo veľkej šanci Trávniček nášho Juríka a išiel si odpočinúť na tretnú lavicu. Domáci však odohrali jalovú presilovku bez jediného ohrozenia hosťujúceho gólmana. K zmene skóre nepomohli ani následné presilovky jedného aj druhého tímu a divákov prebrala až šanca Petra Zuzina v 30. minúte. Martinčania sa na chvíľku prebrali a dokázali niekoľkokrát pohroziť, lenže Baroš si odvádzal svoju prácu na výbornú.  Gól však prišiel na opačnej strane, kde v rohu vybojoval puk Bruno Mráz a jeho prihrávku medzi kruhy zužitkoval Juraj Jurík. Hostia po treťom góle striedali Orčíka za Dzubinu. V 36. minúte prišla odpoveď hostí zásluhou Miloslava Jáchyma. Do konca tretiny zaujali už len šance Obdržálka a za hostí sa snažil zahviezdiť Rzavský, Baroš ho však vychytal.

Tretiu tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa snažili o vyrovnanie. Domáci hokejisti však tiež dokázali pohroziť, góly však nepadali. V 47. minúte prišla presilovka hostí, z ktorej však nevyťažili ani šancu. V 54. minúte opäť presilovka domácich, v ktorej sa domáci hráči nedokázali udržať v útočnom pásme. V 59. minúte hostia zariskovali a odvolali brankára. Tento ťah im však nevyšiel a Daniel Krejčí sa strelou do prázdnej brány postaral o stý gól Zvolena v sezóne.

HKM-Martin-28Na tribúnach sa o atmosféru počas zápasu starala domáca skupina Altshol Ultras, ktorá premiérovo odprezentovala svoju novú vlajku. Na druhej strane peknou návštevou potešili fanúšikovia Martina. Snahu oboch skupín však úspešne marili hlasným monotónnym búchaním do bubna približne traja chlapci v dresoch domáceho mužstva.

Najbližší zápas čaká na našich hokejistov až v piatok, kedy o 17:30 vykorčuľujú na ľad odvekého rivala z Banskej Bystrice. Doma ich uvidíme opäť v nedeľu o 17:00 v zápase s Popradom.