Po nie veľmi presvedčivých výkonoch v posledných zápasoch čakal na zverencov trénera Josefa Turka derby zápas s Banskou Bystricou. V predchádzajúcich dvoch tohtosezónnych súbojoch vždy zvíťazil hosťujúci tím. Banskobystričania to ale chceli pod Urpínom zlomiť, k čomu im mala pomôcť aj nová posila Lukáš Hvila.

HC´05 iClinic Banská Bystrica – HKm Zvolen 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Lamper (Zigo), 46. Ďatelinka (Zigo, Hudec) – 9. Puliš (Jurík, Mráz), 17. Juraško (Semorád, Brabenec), 21. Semorád (Brabenec, Bagin), 34. Mráz (Obdržálek), 53. Klhůfek. Zápas sledovalo 2841 divákov-vypredané.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka, Šmach, Gründling, Jaborník, Petran – Hvila, Handzuš, Majdan – Gillies, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, M. Hudec – Matoušek, R. Gašpar, Róth

Zostava HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan – Semorád, Brabenec, P. Zuzin – Obdržálek, Klhůfek, Škvaridlo – Puliš, B. Mráz, J. Jurík – Mart. Ďaloga, V. Fekiač, Žilka

HC05-HKM-derby-15Vypredaný štadión pod Urpínom sa prvýkrát rozjasal v 6. minúte, keď v presilovej hre otvoril skóre Patrik Lamper a poslal domácich do vedenia.  O 120 sekúnd mohlo byť vyrovnané, Zvolenčan Andersons ale Bacashihuu neprekonal. To sa podarilo o niekoľko okamihov jeho spoluhráčovi Pulišovi, ktorého strela z ľavého kruhu skončila až za chrbtom domáceho gólmana – 1:1. V 13. minúte po faule Brabenca dostal Michal Handzuš výhodu trestného strieľania, ale s jeho pokusom si Baroš poradil. V 17. minúte putoval za hákovanie na trestnú lavicu Bystričan Majdan. Ten si tam posedel ale len sedem sekúnd, nakoľko presilovku Zvolenčania bleskurýchle využili vďaka gólu Juraška.

HC05-HKM-derby-32Už po 33 sekundách druhej časti svietil na ukazovateli stav 1:3. Brabenec pekne našiel Semoráda a ten strelou švihom po tretíkrát prekonal Bacashihuu. Hostia boli naďalej aktívni, z čoho pramenili šance Mráza či Juraja Juríka, no americký legionár v bráne baranov držal svoje mužstvo. V 32. minúte sa po chybe Brabenca dostal Lamper do samostatného úniku, avšak na Baroša nevyzrel.  Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o 90 sekúnd, keď osamotený Bruno Mráz zvýšil už na 1:4 z pohľadu Zvolena. V ďalšom priebehu mohol v oslabení znížiť stav Kytnár, no jeho šanca gólom neskončila.

HC05-HKM-derby-21
Baranom k lepšiemu výsledku nepomohol ani Lukáš Hvila, ktorý posilnil káder Bystrice cez týždeň.

Barani nastúpili do záverečnej dvadsaťminútovky s cieľom streliť čo najskôr kontaktný gól. To sa im podarilo v 46. minúte, keď v presilovej hre po peknej prihrávke Ziga znížil Ďatelinka. Prišla však 53. minúta, faul domáce Petrana a Zvolen dostal výhodu trestného strieľania. Puk si postavil Pavel Klhůfek a s dávkou šťastia nakoniec prekonal Bacashihuu. To už bolo definitívne K.O. pre hokejistov Banskej Bystrice. Záverečné minúty patrili hosťom a len vďaka vynikajúcemu Bacashihuovi neskončil tento duel debaklom. Banskobystričania tak po troch výhrach zaváhali, keď nestačili na Zvolen po výsledku 2:5.

Už v nedeľu 6. decembra sa naši hokejisti predstavia na domácom ľade v zápase s Popradom. Úvodné buly je naplánované na 17:00 hod.