ZVonline (Ivan Golembiovský, foto:autor, video: Huste.sk) | 25.1.2014

FOTO+VIDEO: HKm rozdrvil poslednú Žilinu

V piatkovom zápase Tipsport extraligy zavítali pod Pustý hrad vlci zo Žiliny, ktorí sú stále na pomedzí baráže a miestenky do play-off. K prvej možnosti ich ťahá najslabšia obrana v lige, k druhej mimoriadne potentný najlepší strelec súťaže Roman Tomas. Zvolenskí hokejisti hrali okrem bodov aj o priazeň fanúšikov, ktorú strácali výkonmi v novom roku a hlavne po debakli s Piešťanmi. 

BBO_2368Zvolenským hokejistom sa napokon po vyrovnaných dvoch tretinách podarilo deklasovať hostí päťgólovým rozdielom. Darilo sa Daliborovi Bortňákovi, ktorý dosiahol hattrick, dva góly pridal  Michal Chovan a potešil aj gól Andreja Podkonického. Na zápase sa ocitli aj fanúšikovia MŠK Žilina s družbou z Poľska, ktorí sa zrejme prišli len pobiť s políciou. V nedeľu opäť na domácom zimáku privítame tabuľkových susedov z Popradu. 

HKm Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)

Góly: 15. Bortňák (Podkonický, Zuzin P.), 21. Chovan (Škvaridlo), 27. Bortňák (Zuzin P.), 47. Zuzin P. (Bortňák, Pichnarčík), 57. Bortňák (Zuzin P., Hraško), 59. Podkonický (Hraško), 60. Chovan (Brabenec) – 19. Linet (Lipovský A.), 37. Bagin (Tomas, Varga)

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Hertl, Pokovič, Ťavoda, Mucha, Hraško, Pichnarčík – Chovan, Brabenec (C), Škvaridlo – Podkonický (A), Bortňák, Zuzin P. – Síkela, Jurík (A), Zuzin Ľ. – Ďaloga, Čanky, Puliš – Fekiač V.

MsHK DOXXbet Žilina: Koutský (Lizák) – Šterbák, Ostrčil, Dlouhý (A), Leško, Látal, Bagin, Niník, Bajaník – Kalla, Valášek, Slovák – Varga (A), Klouda, Tomas – Vaculín, Linet, Drevenák (C) – Lipovský A., Rehák, Piják

Rozhodca: Kubuš – Junek, Šefčík

Diváci: 1 380

Fotogaléria