V rámci ďalšieho pohronského derby v Tipsport lige hostilo HKM hokejistov z Banskej Bystrice. Zvolenskí hokejisti síce v zápase napokon nebodovali naplno, no i bod prispel k ich upevneniu jasnej prvej pozície v tabuľke.

HKM Zvolen – HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 23. Obdržálek (Krejčí, Jurík), 24. Brabenec (Puliš, Juraško), 54. Krejčí (Jurík, Mráz) – 33. Zigo (Šmach, Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, Hudec), rozh. sam. nájazd Handzuš. Zápas sledovalo vo Zvolene 3420 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Habšuda, Ivan, F. Fekiač, Hataš – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, Mráz, Obdržálek – Klhůfek, T. Klíma, Ďaloga – Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Zostava HC´05 i Clinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Lamper, Zigo, Matoušek – M. Hudec, Handzuš, Lunter – Majdan, Galamboš, Gillies – Loskot, Kytnár, Mikula

Hokej - Tipsport liga - HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banska Bystrica - 01.11.2015 - ZvolenUž v druhej minúte sa mohli Zvolenčania dostať na koňa, Juríková strela ale skončila len na spojnici Bacashihuovej brány. Domáci hokejisti boli aktívnejší a americký gólman v drese Banskej Bystrice sa musel mať na pozore. V 5. a 6. minúte mali bryndziari dve veľké príležitosti, ale Bacashihua podržal svoje mužstvo perfektnými zákrokmi. Svoju kvalitu ukázal aj pri 100-percentnej šanci Puliša, ktorému doslova ukradol gól z hokejky. A keďže na brankára hostí nevyzrel ani v 20. minúte Semorád, do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

V 22. minúte fauloval Banskobystričan Lunter domáceho Habšudu a Zvolenčania dostali príležitosť päťminútovej presilovej hry. Tú v čase 22:43 premenil úvodným gólom stretnutia Petr Obdržálek. Presilovka domácich ale pokračovala a o minutú a pol burácal domáci štadión po druhýkrát. Pred Bacashihuom vznikla skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Brabenec a zasunul puk do siete – 2:0. Skóre sa potom mohlo meniť v 31. minúte, americký legionár bol ale proti. Hostia mohli znížiť z Hudecovej šance, ktorý bol sám pred Barošom, no domáci brankár svoj tím podržal. Prišla ale 33. minúta a ďalšia využitá powerplay, tentokrát na strane baranov, úspešným strelcom bol Tomáš Zigo. Hosťujúcim hokejistom sa podarilo ešte do záveru druhej časti vyrovnať. V poslednej minúte Handzuš poslal do šance Kytnára a ten pekným blafákom prekonal Baroša – 2:2.

Hokej - Tipsport liga - HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banska Bystrica - 01.11.2015 - Zvolen
Hokej – Tipsport liga – HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banska Bystrica – 01.11.2015 – Zvolen

Zvolenský diváci v tridsiatej sekunde tretej dvadsaťminútovky mohli opäť kričať gól, to by ale Semorád musel trafiť odkrytú svätyňu hostí. V 46. minúte sa ozvali zverenci trénera Vladimíra Országha, po strele Handzuša zvonila žŕdka Barošovej brány. Vyhrotený duel ešte viac vybičoval faul hosťujúceho Gilliesa v 50. minúte. Ten za svoj zákrok dostal trest päť plus do konca zápasu a domáci tak mali dobrú príležitosť dostať sa opäť do vedenia. Bacashihua sa v tejto presilovke prekonával, vychytal šance Juríka aj Juraška. V 54. minúte bol už ale prikrátky na delovku Krejčího. Barani sa po inkasovanom góle vrhli do útočenia. Šesťdesiatsedem sekúnd pred záverečným klaksón sa Bystričania odhodlali k hre bez brankára a táto powerplay im nakoniec aj priniesla ovocie. Necelú minútu pred koncom normálnej hracej doby sa presadil Michal Handzuš a poslal duel do predĺženia. V ňom mal tutovku Kytnár, ale Baroš mu nedovolil skórovať. O víťazovi nakoniec rozhodla až tretia séria nájazdov. Za hostí sa presadil Handzuš, za Zvolen naopak stroskotal Brabenec, a tak si barani po výsledku 3:4 po samostatných nájazdoch odvážajú z pod Pustého hradu dva body.