Hokejisti Zvolena nevstúpili do novej sezóny Tipsport ligy najlepšie. Po dvoch zápasoch boli bez bodu a so skóre 2:11 okupovali dno tabuľky. V prvom domácom zápase privítali v Podpolianskom derby nováčika z Detvy a nakoniec to bola dráma až do konca.

Pred výbornou kulisou, na štadión zavítalo viac ako 4000 divákov, sa hral atraktívny hokej s množstvom gólových šancí. Zverenci trénera Mikulu mohli po prvej desaťminútovke vyhrávať už 3:0, no ani jeden z tria Obdržálek, Dziurzynski a Coffman nedokázal prekonať výborného Laroseho v bránke Detvy. Prišiel tak trest v podobe gólu hostí, keď Ščurko našiel Videlku a ten jemným tečom nasmeroval puk za Climieho. O minútu však bolo vyrovnané. Detvania nevyhodili puk, Chovan ho prihral voľnému Obdržálkovi a ten strelou z prvej nedal Larosovi šancu. Do šatní odchádzali šťastnejší Detvania. Počas vlastného oslabenia unikla dvojica Ščurko – Gašpar a druhý menovaný poslal vyrazený puk do siete.

Náskok nováčika mohol na začiatku druhej časti ešte narásť. Najprv pri strele Videlku Zvolen zachránila žŕdka a pri šanci Žilku zas podržal svoj tím brankár Climie. Bryndziari po nepremenených príležitostiach Detvy dokázali vyrovnať stav v 25. minúte. Poskakujúci puk pred bránou nechytateľne zavesil zvolenský legionár Asuchak – 2:2. Následne sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia po presnom zásahu Halása viedli, no Chovan v 37. minúte počas presilovky opäť vyrovnal. Záverečné slovo v prostrednej časti ale patrilo Detve. Tá dostala výhodu presilovky o dvoch hráčov a ponúknutú príležitosť aj využila. Strela obrancu Gachulinca bola ešte mierne tečovaná od domáceho hráča, čo Climieho zmiatlo a puk napokon skončil za jeho chrbtom.

Hokejisti spod Pustého hradu sa v tretej časti snažili aj po štvrtýkrát dotiahnuť náskok súpera. Hosťujúci gólman Larose si ale so šancami Asuchaka a Juríka poradil. V 51. minúte po kombinácii Juríka s Obdržálkom český krídelník netrafil poloodkrytú bránku. Aktivita Zvolenčanov nakoniec bola odmenená v 52. minúte. Matúš Matis to zobral na seba a individuálnym prienikom po ľavej strane sa dostal až pred bránu hostí, kde si položil Laroseho a potešil domácich priaznivcov. Hosťujúci zverenci trénera Kapustu sa mohli v závere vrátiť späť na koňa. Najprv však neuspel Gašpar a po ňom ani v úniku Halás. Už sa zdalo, že o víťazovi rozhodne predĺženie. Všetko ale zmenila situácia 20 sekúnd pred koncom. Bryndziari sa dostali do prečíslenia traja proti dvom, ktoré zahrali famózne a nová posila Milan Kytnár rozhodol o tom, že Zvolen nakoniec porazí Detvu 5:4.

Tipsport liga 3. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC 07 Orin Detva 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)

Góly: 13. Obdržálek (Michal Chovan, Coffman), 25. Asuchak (T. Bokroš, Darian Dziurzynski), 37. Michal Chovan (Coffman, Obdržálek), 52. Matis (Ross, Kytnár), 60. Kytnár (T. Török, Matis) – 12. Videlka (Ščurko), 16. R. Gašpar (Ščurko), 27. Halás, 40. Gachulinec (Videlka). Zápas sledovalo 4080 divákov.

Zostava  HKM Zvolen: Climie – Ross, Hraško, Wharton, Ťavoda, Ivan, Drgoň, T. Bokroš, M. Novák – Michal Chovan, Coffman, Obdržálek – Matis, Kytnár, Kelemen – Darian Dziurzynski, L. Jurík, Asuchak – Martin Ďaloga, Síkela, T. Török

Zostava HC 07 Orin Detva: Larose – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Fedosov – Videlka, R. Gašpar, Ščurko – Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – M. Surový, Murček, Halás – Ondris, Srnka, Huňady

Nabudení Zvolenčania sa najbližšie predstavia v nedeľu 17. septembra na ľade Liptovského Mikuláša. Zápas štartuje o 15.00 hod.