Zvolen si po poslednom zápase s Novými Zámkami odniesol tri body, ktoré ho v tabuľke priblížili na rozdiel bodu k Popradu. V tomto kole tak mohli rytieri rozhodnúť či sa im podarí predbehnúť kamzíkov, alebo sa rozdiel bodov opäť navýši. O výsledku však rozhodla efektivita domácich premieňať dôležité šance.

Prvé minúty zápasu dali rytieri Popradu jasne pocítiť, kto je tu doma. Úvodný tlak však na otvárací gól nestačil a hra sa tak ďalej vyvíjala za nerozhodného stavu. V 11. minúte Vošvrda trikrát zachránil hostí, keď Růžička, Obdržálek ani Chovan nedokázali prestreliť dobre chytajúceho gólmana. Nájsť recept na brankára hostí sa pokúsil o pár minút neskôr Handlovský, ale jeho strela opečiatkovala len brvno. V závere pohrozil Handlovský opäť,  ale jeho strela z príklepu trafila druhýkrát brvno Vošvrdovej bránky.

Nepremenené šance z prvej tretiny však hráči spod Pustého hradu v druhej dvadsaťminútovke už nemienili opäť spáliť. Najprv sa museli rytieri obrániť v početnej výhode hostí ale v 28. minúte sa už dvíhali po prvýkrát hokejky. Strelecké konto si vylepšil Chovan, ktorý po dobrej zadovke od Obdržálka najprv naznačil strelu, šikovne obišiel obrancu a na jeho pokus bol už gólman Popradu prikrátky. Rytieri ostali pri chuti aj v ďalších minútach, pretože v 31. minúte už viedli o dva góly. Strela Handlovského už tentokrát netrafila brvno Vošvrdovej bránky ale zapadla do siete hostí. Hráči Zvolena si tak napravili chuť po nepremenených možnostiach a druhú tretinu vyhrali jasne 2:0.

Rytieri nedovolili súperovi sa vážnejšie rozohrať ani v záverečnej dvadsaťminútovke a držali tak Poprad na uzde. Ich taktika sa vyplatila, pretože v 46. minúte Špirko po dlho zápasových suchotách pridal tretí gól domácich. Hostia tak otvorili ešte viac svoju hru, aby sa čo najskôr priblížili kontaktným gólom rytierom. Zvolenčania však držali súpera ďaleko od Skapského brány a dobre hrajúci Handlovský dokázal po dvoch strelených brvnách v 50. minúte pridať svoj druhý gól v zápase. Rytieri si tak nastrieľali do poslednej desaťminútovky pohodlný náskok. Hostia v závere ešte dokázali Zvolen dostať pod tlak ale v tomto kole si Skapski pripísal ďalšie čisté konto.

Tipsport liga – 39. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Poprad 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 28. Michal Chovan (Obdržálek), 31. Handlovský (Vandas), 46. Špirko (Šišovský, Mitchell), 50. Handlovský (Vandas). Zápas sledovalo 1518 divákov

Zostava HKM Zvolen:Skapski – Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, P. Zuzin – Šišovský, Špirko, Mitchell – Andrisík, S. Petráš, P. Halama

Zostava HK Poprad: Vošvrda (50. Nechvátal) – D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Lichanec, L. Paukovček, Belluš – Kundrik, Heizer, P. Koyš

V ďalšom kole čaká na Zvolen domáci duel proti Novým Zámkom, ktorý sa odohrá v utorok 8. januára o 18.00 hod.