Rytieri v tejto sezóne stratili s Detvou iba dva body a aj v stretnutí 47. kola boli jasným favoritom. Po sérii siedmych víťazstiev v rade sa totiž dostali na čelo súťaže o skóre pred Banskú Bystricu. Na ľade to bol ale boj a o víťazovi nakoniec rozhodlo až predĺženie.

Prvá tretina priniesla festival spálených šancí domáceho mužstva. V 3. minúte trafil Šišovský iba brankára Zalivina, následne vo dvoch veľkých šanciach zlyhal aj Kytnár. Prišiel tak trest, keď zlú rozohrávku rytierov zachytil Martin Chovan, k odrazenému puku sa dostal Žilka a otvoril skóre. Vyrovnať mohol kapitán domácich Chovan, jeho individuálnu akciu zlikvidoval Zalivin. Druhý šok pre zverencov trénera Podkonického prišiel v 17. minúte. Ďalšiu chybu domácich využil Murček, ktorý sa rútil sám na bránu a blafákom si poradil aj so Skapskim – 0:2.

Po zmene strán domáci pridali na tempe a v 27. minúte sa vrátili do stretnutia. Dobrú prihrávku Vandasa zužitkoval osamotený Handlovský. O pár sekúnd na to mohlo byť vyrovnané, no Zalivin vytiahol čarovný zákrok proti Obdržálkovi. Na druhej strane sa dostali do brejku medvede z Detvy, výborný defenzívny zákrok Frasera nedovolil zakončiť Ščurkovi. Zvolenčania sa hnali za vyrovnávajúcim gólom, no v ceste im stál výborný gólman Detvy, ktorý si poradil aj s tutovkami Šišovského či Chovana.

V 41. minúte zvonila na zvolenskom zimáku žŕdka po strele obrancu Detvy Petra Hraška. Varovanie pre Zvolen prišlo vhod a v 47. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. V presilovej hre Obdržálek napriahol a nedal Zalivinovi šancu. Vedúci gól mal na hokejke Vandas, ten si však „vylámal zuby“ na betóne Zalivina. Od tohto momentu sa roztrhlo vrece s faulami. Vo vlastnom oslabení sa do úniku dostal Šišovský, bránu ale netrafil. V závere sa domáci dvakrát nedovolene previnili a Detva dostala výhodu dvojnásobnej presilovky.

Zvolenčania oslabenie prežili aj v predĺžení. Následne trafil žŕdku Obdržálek. V 63. minúte putoval na lavicu hanby hosťujúci Ščurko a Zvolen po druhýkrát v stretnutí udrel v presilovke. Strela z prvej v podaní Lukáša Handlovského skončila až v sieti a domáci sa po obrate tešia z dvoch bodov po výhre 3:2 po predĺžení.

Tipsport liga – 47. kolo – Zvolen

HKm Zvolen vs. HC 07 Orin Detva 3:2 pp (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Handlovský (Vandas, Špirko), 47. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 65. Handlovský (Kytnár, Špirko) – 6. Žilka (V. Fekiač, Hodgson), 17. Murček (Ščurko, Hraško). Zápas sledovalo 2770 divákov.

Zostava HKm Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Ulrych, Zeleňák, Drgoň, Roman, Růžička – Vandas, Kytnár, Handlovský – Chlepčok, Michal Chovan, Obdržálek – Mitchell, Špirko, Šišovský – Halama, Petráš, Andrisík

Zostava HC 07 Orin Detva: Zalivin – Martin Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Golian – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Pulčšák, Gašpar ml., Tibenský – Surový, Valent, Matúš Chovan

V nedeľu 20. januára o 16.00 hod sa Zvolenčania predstavia v šlágri kola na ľade HC Košice.