Na Zvolen čakal v 19. kole Tipsport ligy úradujúci vicemajster Dukla Trenčín. Rytieri si potrebovali v tomto zápase napraviť chuť, keďže v posledných dvoch zápasoch ich o plný bodový zisk pripravil Poprad a Banská Bystrica. V poslednom zápase si však vylepšili štatistiku, keď dokázali vyhrať 6:0 na pôde Slovenskej dvadsiatky. Trenčín, naopak, do duelu vstupoval nabudený z posledného zápasu, v ktorom otočil v poslednej tretine zápas proti oceliarom. Vojaci však museli rešpektovať fakt, že prišli na ľad najútočnejšieho mužstva v lige.

Úvodná minúta patrila hosťom, keď sa do dobrej pozície dostal Sojčík a o pár sekúnd neskôr mohol skórovať Sádecký. Aktivita Trenčanov pokračovala aj v neskorších minútach, keďže bol Valent v 5. minúte stále bez zákroku. Vojakom sa darilo blokovať strely domácich, a do ôsmej minúty dokázali rytierov ukorčuľovať v zápase. Po dvanástej minúte sa však aktivity chopili aj rytieri, keď prvý gól mohol streliť Kytnár, ktorého strela zazvonila len o pravú tyčku. Úvodná tretina sa hrala plynule bez väčších prerušení. Počiatočný tlak domácich postupne vystriedala vyrovnaná hra, a útoky na boli časté na oboch stranách. Tretinu zakončila Ulrychova strela, ktorú bez clonenia domácich hráčov Valent s prehľadom zneškodnil. Prvá dvadsaťminútovka patrila jednoznačne Dukle, na ktoré rytieri dokázali reagovať len pár dobrými streleckými pokusmi. Tretina trvala len dvadsaťštyri minút, čo je na priemer ligy rekordne málo.

Do druhého dejstva nastúpili opäť aktívnejšie vojaci, ktorí od úvodu zatlačili domácich hráčov. V 21. minúte Luža nahodil puk od modrej, ktorý ale Skapski schoval do svojej lapačky. Hráči spod Pustého hradu sa však taktiež ozvali, keď v 23. minúte mohol Kytnár skórovať do odkrytej bránky, ale následnú dorážku už Valent prikryl. Trenčania ostali v nasledujúcich minútach neorganizovaní, čoho výsledkom boli dve vylúčenia. V druhej polke tretiny mohol Zuzin zúžitkovať prihrávku od Chovana, ale jeho strela bez prípravy trafila opäť iba Valenta. Trenčín sa však oklepal a v 35. minúte mohlo byť už 1:0. Bližňák sa z ničoho nič ocitol v samostatnom nájazde, ale jeho bláfak Skapski prečítal. V poradí tretie vylúčenie na strane Dukly už vojaci bez inkasovaného gólu neprežili. Gól z 39. minúty by sa mohol zaradiť do kategórie šťastných, ktorý ale predsa rytierov nabudil v ďalších minútach. Kytnár za bránkou Trenčína zachytil puk, ktorý nahodil spoza brány Trenčína a ten sa odrazil od Valentovej korčule do bránky hostí. Zvolen znova potvrdil svoju útočnú silu, keď o štyridsať sekúnd neskôr už vyhrával 2:0. Gól padol z hokejky Špirka, ktorý si položil Valenta a diváci pod Pustým hradom oslavovali po druhýkrát. Vojaci zostali naďalej zaskočení aj po dvadsiatich sekundách po druhom inkasovanom góle. Halama potrestal obranu Dukly, ktorá ho nepostrážila a ten si znova položil Valenta a zvyšoval na 3:0. Dokonalá druhá tretina tak skončila pohromou pre Trenčín, ktorý sa za dve minúty dostal do obrovských problémov.

Do záverečnej tretiny tak rytieri vstupovali s obrovským pokojom. Prvá strela zo strany Trenčína prišla až v 44. minúte, čo svedčí o tom, že Zvolen zatvoril obranu pre výlety útočníkov Dukly. Dukla sa však neprebrala ani v úvode záverečnej tretiny, keď Šišovský strieľal už štvrtý gól rytierov. Pohoda zo strany Zvolena nemohla byť väčšia, keďže dohrávať poslednú tretinu so štvorgólovým náskokom je ako z hokejového sna. Vojaci však nechceli odísť s úplnou hanbou, a ich snaha streliť aspoň gól neprestala. Ich túžba sa naplnila v 53. minúte, keď dokázali zúžitkovať presilovú hru. Varga svojou milimetrovou strelou vymietol ľavý roh Skapskeho bránky. Chuť Trenčanov zvrátiť zápas pokračovala, a na začiatku 55. minúty už musel Zvolen spozornieť, keď znížil na rozdiel dvoch gólov Radivojevič. Bojovnosť vojakov síce neskončila, ale gól sa im streliť v posledných piatich minútach už nepodarilo. Zvolen si svoj náskok podržal a znova potvrdil svoju útočnú silu.

Tipsport liga – 19. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK DuklaTrenčín 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Góly: 39. Kytnár (Drgoň, Michal Chovan), 39. Špirko (Vandane, Vandas), 40. M. Halama (Lušňák, Růžička), 45. Šišovský (Lušňák, Vandane) – 53. T. Varga (Holenda), 55. Radivojevič (Bližňák). Zápas sledovalo 2807 divákov.

Zostav HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Pöyhönen – Vandas, Špirko, S. Petráš – Lušňák, M. Halama, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Marcinek, P. Halama, Andrisík

Zostava HK Dukla Trenčín: M. Valent – Rýgl, Luža, Holenda, Bohunický, Kovář, Frühauf, Niko – Radivojevič, Sojčík, O. Mikula – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – T.Varga, Bližňák, Ölvecký – D. Hudec, Švec, Pardavý ml.

V ďalšom kole Zvolen pocestuje k susedom do Maďarska, kde v nedeľu 4. novembra o 18.00 hod odohrá zápas proti Budapešti.