Semifinálová séria play-off sa medzi Nitrou a Zvolenom natiahla až na sedem zápasov. O tom, kto bude súperom banskobystrických baranov sa malo rozhodnúť pod Pustým hradom. Ani trojnásobná strelecká prevaha nestačila na víťazstvo rytierov.

Úvod zápasu podchytili lepšie hostia, pretože po štyridsiatich sekundách išli do vedenia z hokejky Kerbashiana. Na vyrovnanie mali rytieri ešte 59-minút, ale sťažoval im to fakt, že sa v tejto sérii stretli dve dobre ladené defenzívne mužstvá. Zvolenčania po inkasovanom góle otvorili hru a tlačili sa pred bránku Šimbocha. Zvolenčanom chýbalo potrebné zakončenie, skúšali nahadzovať puky, rýchlo kombinovať a prechádzať do útočného pásma. Stav zápasu zostával naďalej nezmenený. Nitra svoj výkon okorenila druhým gólom, keď v 17. minúte Korím cez dvojicu obrancov prestrelil Skapskeho.

Druhé dejstvo pokračovalo aktivitou rytierov. Hostia pozorne bránili, hrozili nebezpečnými výpadmi a čakali na akékoľvek zaváhanie súpera. Takýto pokus mal v 26. minúte Slovák po nedorozumení v domácej obrane, ale jeho strela z uhla neprestrelila Skapskeho betóny. Hráči HKM potrebovali čo najskôr znížiť, aby sa tak mohol začať obrat. V 32. minúte bol blízko ku gólu Handlovský. Jeho strela našla len konštrukciu bránky. Zvolen v druhej tretine tlačil do súpera a zvyšoval tempo. V závere McCormack našiel Lantošiho, ktorý pre zmenu mieril tesne vedľa ľavej tyčky.

V poslednej dvadsaťminútovke tak stála pred Zvolenčanmi neľahká úloha. Streliť dva rýchle góly a zároveň neinkasovať ďalšiu bránku. Domácim začal plán vychádzať, pretože dve minúty po úvodnom buly Mitchell znížil na 2:1. Nápor domácich sa ešte viac zvýšil, trojnásobne prevyšilovali hostí v streľbe, ale Nitra pozorne bránila a nedovoľovala si zbytočné zaváhania v obrane. Hostia mohli v presilovej hre navýšiť na 3:1. Strela Lantošiho našla len pravú žrď. Bojovný výkon na strane rytierov pokračoval. Chýbalo im však zakončenie, ktoré by poslalo zápas do predĺženia. V 53. minúte bol v obrovskej šanci opäť Mitchell, ale na dvakrát neprekonal Šimbocha. Nitra v záverečnej päťminútovke zasadila rozhodujúci úder. V prečíslení 2 na 1 si Scheidl a Lantoši vymenili puk a druhý nitriansky útok zvýšil na 3:1. V zápase dali poslednú bodku opäť hostia, keď do prázdnej bránky upravil Buček.

Zvolen tak napokon končí v sezóne 2018/2019 na bronzovej priečke.

HKM Zvolen – HK Nitra 1:4 (0:2, 0:0, 1:2) – konečný stav série 3:4

Góly: 42. Mitchell (Obdržálek + Špirko) – 1. Kerbashian (Korím), 17. Korím (Šiška), 58. Scheidl (Lantoši), 59. Buček. Zápas sledovalo 5732 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Ulrych, Pufahl, Růžička, Drgoň, Zeleňák – Špirko, Mitchell, Handlovský – Chovan, Kytnár, Obdržálek – Kelemen, Petráš, Zuzin – Šišovský, Holovič, Vandas.

Zostava HK Nitra: Šimboch – Rais, Mezei, McCormack, Korím, Versteeg, Sloboda, Pupák, Morrison – Lantoši, Čaládi, Fominych – Kerbashian, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Slovák, Pätoprstý.