Výstavu mladých umelcov na Zvolenskom zámku od 1. mája vystriedala nová výstava. Tento krát ide o fotografie známeho fotografa Jána Miškoviča. Napriek tomu, že tento umelec obľubuje športové fotografie, športovcov by ste na týchto fotografiách hľadali márne. Vo výstave s jednoduchým a výstižným názvom Mimika sa prezentuje fotografiami z divadelného prostredia.

Výstavu otvorila vernisáž v nedeľu 1. mája. Napriek tomu, že ide o čiernobiele fotografie, ponúkajú pestrú paletu emócií. Nejde o strojené ateliérové obrázky. Portréty vznikali prirodzene pri živých vystúpeniach. Do každej fotografie autor zachytil dojem prchavého momentu a každá z nich má svoju jedinečnú atmosféru. Návštevníka určite zaujmú svojou úprimnosťou a jednoduchosťou. Inšpiráciu našiel autor v známych hercoch a spevákoch. Nájdete tu známe osobnosti ako Milana Lasicu, Lukáša Latináka, Magdu Pavelekovú, ale aj spevákov Karla Gotta a Lucku Bílú.

Podujatie už tradične pripravil Rotary klub v spolupráci so Zvolenským zámkom a Mestom Zvolen. Ďalšími partnermi sú Galéria Živa, Lions club BB, BB Fotoklub a Ministerstvo kultúry SR. Výstavu si môžete pozrieť v Severozápadnej bašte Zvolenského zámku do 22. mája..