Už po niekoľkýkrát sa priestory Zvolenského zámku  ukázali ako miesto plné strachu a zábavy. Počas tohto víkendu sa tam totiž konal ďalší ročník podujatia Noc strachu a smiechu.  Táto akcia sa už stala pravidelnou ozdobou jesene a jari, keďže víkend strachu a smiechu sa v našom meste koná hneď dvakrát do roka. Samozrejme, aj tento krát sa bolo opäť na čo pozerať.

Návštevníci mali počas štyroch možných vstupov možnosť vidieť hneď niekoľko vystúpení. Ako každý rok,  ľudí sprevádzal mních zahalený rúškom záhady v podaní Juraja Haviara, o mučenie i  trýznenie čarodejnice sa postaralo Divadlo na Vysokej Nohe a popravu gilotínou či bičovanie na dereši predviedla skupina historických scén Tormen. Gradáciu a napätie na zámku stupňovala skupina historického šermu Ricasso v podobe obrazu 30 ročnej vojny aj šermiarskeho súboja medzi šľachtou a tureckými vojakmi. Nechýbala však ani streľba. Aby diváci nespali na vavrínoch, počas celej akcie ich strašili výjavy zo záhrobia.

Na svoje si prišli mladší, ale aj starší. Každé predstavenie bolo spestrené nesmiernou dávkou humoru i vtipu. Tento rok bol obohatený o finálnu bodku v podobe spoločného vystúpenia všetkých účinkujúcich. Odozvy publika boli pozitívne.

Podujatie bolo organizované skupinou Ricasso v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského. Návštevníci sa tento rok nedali odradiť ani nepriaznivým počasím. Odchádzali spokojní, plní dobrej nálady s vedomím, že na jar sa znova stretnú s účinkujúcimi v ďalšom ročníku s cieľom báť sa i smiať zároveň.