V piatok 22. júna na Námestí SNP vo Zvolene vystúpili jazzoví interpreti nielen zo Slovenska.

Foto: Steamboat Stompers

Tradičná jazzová prehliadka začala o 17.30 hod. a trvala do neskorých večerných hodín. Jazzový podvečer odštartovali Mladí muzikanti z hudobno-tanečného štúdia vo Zvolene. Po výbornom začiatku atmosféra s každou ďalšou kapelou gradovala.

Hosťami večera boli aj Steamboat Stompers, pražská dixelandová kapela. Kapela hrala známe jazzové piesne. Po úvodnej skladbe vznikla krátka technická prestávka, počas ktorej si klavírista priniesol na pódium svoj vlastný klavír. Ihneď bolo počuť zlepšenie celkového zvuku kapely. Mladý spevák hral súčasne na saxofón a spieval s úžasným nasadením rovnako ako sólistka, sestra saxofonistu, ktorá vytvorila nádherný záver vystúpenia. S kapelou vystúpila aj zvolenská dievčenská vokálna skupina Sweet Little Chicks.

Hosťami večera boli aj Elsa Walle z Kuby a Gábor Winand z Maďarska. Obidvoch doprevádzala skupina Nothing But Swing Trio v zložení klavírista Klaudius Kováč, kontrabasista Robert Ragan a tretím členom bol bubeník Peter Solárik. Ich vystúpenie bolo svojou kvalitou na svetovej úrovni.