V piatok a sobotu 5. a 6.augusta sa v klube Music rock café uskutočnila akcia Zvolenský underground, ktorej cieľom bolo na jednom mieste odprezentovať čo najviac z našej nezávislej scény. Naše domáce kapely boli vhodne doplnené skúsenými harcovníkmi či mladými talentami z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Šurian a Revúcej.

Piatkovú časť odštartovala domáca deathmetalová kapela The Infinite Within, po nich vybehli na pódium chlapci zo skupiny Tuzexx (ZH), aby predviedli ako má vyzerať moderný melodický punk. Slovanský kríž (ZV) so svojimi silnými textami konečne pritiahli pred pódium početné publikum a o minimálne inštrumentálny vrchol večera sa postarala banskobystrická kapela Hecate. Záver večera patril revúckym Pseudosapiens a crusterom DNO (BB).

Sobota bola ladená viac pre priaznivcov tvrdšej hudby. Twisted Sphere (BB) a hardcore zo Šurian Die Hards dokonale prebrali publikum, aby mohli nastúpiť mladé domáce talenty Lethal Wildness. Chlapci a dievčatá sa predviedli vo výbornom svetle a o ich muzikantskú budúcnosť určite netreba mať obavy. Po nich udreli do strún chlapci z domácej kapely My Escape, čím pripravili pôdu pre skúsenú banskobystrickú kapelu Mariachuana. Pod pódiom okamžite lietali vzduchom vlasy a okrem kvalitnej tvrdej hudby sa dalo zabaviť aj na vtipných vsuvkách speváka.

Jednoznačným vrcholom víkendu však bol koncert momentálne inštrumentálnej skupiny Reconcern. Kapela sa pred časom znovu po desiatich rokoch dala dokopy z pôvodnej formácie Unconcern a rozhodne spravila dobre. Ich koncert bol pre všetkých zúčastnených skvelým zážitkom.

Ako posledná mala zahrať skupina Tahsatunga (ZH), ale nakoniec sa pre časový sklz rozhodli svoj koncert neodohrať.

Akcia Zvolenský underground sa dá hodnotiť veľmi kladne. Mať možnosť vidieť na jednom mieste začínajúce aj skúsené kapely rôznych štýlov ako je punk, hardcore, metal, progressive či crust je výborná myšlienka. Bohužiaľ odozva medzi našim publikom bola slabá a aj napriek smiešnemu vstupnému, v ktorom bolo zahrnuté aj konzumné alebo fantastický kotlíkový guláš a naozaj výbornému playlistu, si nenašlo cestu na túto akciu také množstvo ľudí ako by sa dalo čakať a ako by si tieto kapely zaslúžili.