DSC_0009-1Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (26.10.) o 14.25 hodine, na ceste I/50 v katastri Detvy.

Starší, 69-ročný vodič osobného motorového vozidla Fiat Punto z Detvy, viedol vozidlo po ceste I/50 v smere jazdy od obce Stožok na Detvu, kde na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde v tom čase v smere od Detvy na obec Stožok jazdil s vozidlom VAZ, 72-ročný vodič z Košíc. Došlo k zrážke vozidiel ľavými prednými časťami, po zrážke vozidlo VAZ odhodilo vpravo do priekopy, vozidlo Fiat následne narazilo do zadnej ľavej časti vozidla Mazda, ktoré viedol 57-ročný vodič z Lehôtky, ktorý jazdil za vozidlom VAZ. Vozidlo Mazda po náraze zišlo mimo cestu vpravo do priekopy, vozidlo Fiat ostalo stáť v protismernej časti vozovky.

Na mieste nehody podľahol zraneniam vodič vozidla VAZ. Vodič vozidla Fiat Punto, jeho 63-ročná spolujazdkyňa a 57-ročná spolujazdkyňa z vozidla Mazda, utrpeli ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Alkohol u vodičov zistený nebol, u vodiča vozidla VAZ bola nariadená súdna pitva. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 2500 eur. Polícia začala trestné stíhanie za prečin usmrtenie.