ZVonline.sk (KM, foto: I.Golembiovský) | 9.10.2011

Foto: Zvolenskí hokejisti si poradili aj so Žilinou

Hkm Zvolen sa niesol na víťaznej vlne. Svoj bodový apetít chcel potvrdiť aj v 10.kole hokejovej Tipsport extraligy. Prekážkou boli vlci zo Žiliny ktorí okupujú v tabuľke nelichotivé ôsme miesto. Papierový favorit bol jasný, otázkou bolo, či bryndziari nezaváhajú.

HKM Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. a 13. Slovák, 60. L. Jurík – 50. Devečka. Zápas sledovalo 1 477 divákov.

Hkm Zvolen: Trenčan, Škrečko- Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška- Leskovjanský, Jurík. L, Baláž, Slovák, Brabenec, Čurilla, Otčenáš, Trochta, Škvaridlo, Sikela, Jurík. M, Méry.

MšHK Žilina: Laco, Murín- Devečka, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Houdek, Kudělka, Krčula- Sivák, Huna Ro., Huna Rich., Drábek, Hreus, Sýkora, Nemec, Troliga, Stupka, Kubiš, Linet, Smotrila.

Domáci hráči mali hneď v úvode výhodu hry v početnej prevahe. Zvolen súpera zovrel v útočnom pásme, gólovo sa ale nepresadili a brankára Laca vážnejšie neohrozili. Brankár Zvolena Adam Trenčan nemal v nasledujúcich minútach veľa práce. Na druhej strane však udrela dvojica Slovák-Čurilla, keď sa z medzi kruhov nemýlil prvý menovaný a prekonal bezmocného Laca. Zvolenčania potvrdili svoju prevahu aj v 12 minúte, keď sa po ľavom krídle šikovne uvoľnil Martin Slovák a na svoje konto si pripísal druhý zásah v zápase. Žilina zamestnala brankára Trenčana v presilovej hre,  keď si na dve minúty išiel sadnúť domáci Ťavoda. Ruky nad hlavu dvíhal už Dlouhý, ale rozhodca gól neuznal pre postavenie hráča v bránkovisku. Tlak Zvolena upadol a hostia hrali ďalšiu presilovú hru. Domáci si dvojgólové vedenie udržali.

Na začiatku druhej tretiny sa dostali do nevýhody opäť domáci hráči a za zdržiavanie hry si išiel odsedieť trest Leskovjanský. Zvolenčania sa úspešne ubránili. Ďalšie minúty priniesli nie príliš záživný hokej. Hralo sa pomerne nedisciplinovane, v 28.minúte hrali Zvolenčania opäť presilovku, dlho však netrvala. Hlavný arbiter Branislav Jura vylúčil aj domáceho hráča Vantrobu. Hostia začali v početnej prevahe predvádzať rýchly kombinačný hokej. Trenčana vyskúšal v 30.minúte prudkou strelou Devečka. HKm akoby sa uspokojil s vedením a pustil Žilinu do niekoľkých šancí. Huna a Sivák zvolenského brankára neprekonali. Na strane Zvolena bol až príliš aktívny Martina Slovák a potom, čo zo sľubnej pozície neprekonal brankára Laca, si išiel odsedieť dve minúty za sekanie. Trochu vzrušenia priniesla útočná akcia vlkov, ale brankár Trenčan vystavil Devečkovi semafor.

Presilovková tretina. Tak by sa dalo nazvať posledných 20 minút. Zvolen sa prezentoval pozornou defenzívou na čele s Adamom Trenčanom. Hra bola prerušovaná nedovolenými zákrokmi a v plnom počte na oboch stranách sa začalo hrať až v 50 minúte. Strelecké trápenie a márne dobíjanie zvolenskej bránky prerušil v 51minúte Devečka a strelil pre Žilinu veľmi dôležitý kontaktný gól. Pasívna hra sa domácim vypomstila a bránili sa len vyhodením puku cez všetky čiary. V posledných minútach odvolal tréner Pénzeš brankára Laca, Žilinčania sa dlho v obrannom pásme domácich nezdržali a dve minúty pred koncom zaknihoval domácu výhru gólom do prázdnej bránky Lukáš Jurík. Zvolen ostáva aj naďalej v prvej polovici tabuľky.

Povedali po zápase

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Dnes sme odohrali bezstarostný zápas, potvrdili sme výbornú formu a nadviazali sme na vydarený zápas v Bratislave. Apeloval by som na zbytočné vylúčenia, hra sa len kúskovala, ale máme tri body. Zo strany Zvolena je to poctivý hokej, dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie“

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „Dnes sme neboli horší tím len sa nám nepodarilo premeniť množstvo šancí. V úvode sme urobili zbytočné chyby, ktoré nás stali oba góly, ťažko sa mi o tom hovorí“

Fotogaléria