V rámci prvého kola Slovnaft Cupu – Slovenského pohára vo futbale, sa zvolenskí futbalisti predstavili v Selciach pri Banskej Bystrici. Z pôdy celku stredoslvoenskej piatej C ligy si odniesli jasné víťazstvo, aj keď domáci preverili ich sily, Zvolen mal väčšinu času hru plne pod kontrolou.

V MFK po zostupe do III. ligy nezostal kameň na kameni a s vymenenou jedenástkou chceli hráči spod Pustého hradu odštartovať sezónu úspešne. V 15. minúte nedeľňajšieho zápasu začali zverenci Miloša Foltána napĺňať rolu favorita, keď sa presadil kapitán Igor Kotora. Svoju dominanciu na ihrisku prejavovali aj naďalej, ale efektívni neboli.

Domáci Selčania totiž podávali bojovný výkon a stav 0:1 napriek hernej prevahe hostí vydržal až do 89. minúty. Vtedy sa presadil striedajúci Adam Krčmárik, ktorý len po štyroch minútach na ihrisku upravil na konečných 2:0. Oba tímy museli však v druhom polčase bojovať najmä s premočeným terénom, pod ktorý sa podpísali intenzívne dažďové zrážky.

ŠK Selce – MFK Zvolen 0:2 (0:1)

Góly: 15. Kotora, 89. Krčmárik. ŽK: 86. Pařenica. Zápas v Selciach sledovalo 280 divákov.

Zostava MFK Zvolen: Lehocký – Cavar, Pařenica, Kotora, Neušel, Pavlík, Lupčo (90. Paller), Rafanides, Slovák (85. Krčmárik), Nepšinský, Psársky (63. Bil).

V druhom kole čaká zvolenských futbalistov ďalšie regionálne derby. Ich súperom bude FK Sitno Banská Štiavnica, ktorý zdolal v prvom kole Badín 3:2. Jubilejného 50. ročníka Slovenského pohára vo futbale sa tento rok zúčastňuje rekordný počet, až 236 tímov.

Úvodný ligový zápas v rámci Tipos III. ligy skupiny Stred čaká zvolenských futbalistov už 29. júla, kedy sa predstavia od 17.30 h vo Fiľakove. Prvý domáci zápas potom odohrajú 4. augusta o 17-tej proti FK Čadca.