Domáci hokejisti po reprezentačnej prestávke privítali v 20. kole Tipsport Extraligy lídra tabuľky z Košíc. Pred zápasom bol medzi tímami len dvojbodový rozdiel, priebeh zápasu však vyzeral úplne inak.

HKM Zvolen – HC Košice 2:8 (1:3, 0:2, 1:3)

Góly: 20. Vantroba, 48. Baláž – 2. Haščák, 3. Mlynarovič, 6. Bartoš, 31. Miklík, 35. a 41. Dravecký, 52. Haščák, 59. Vorel
Zápas sledovalo 2079 divákov.

Dôvod na úsmev mali dnes len Košickí fanúšikovia

HKM Zvolen: Škrečko (Kurali) – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík (C), Baláž – Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo – Otčenáš, Sikela, Zuzin

HC Košice: Hylák (Halász) – Homer, Tabaček, Novák, Šeda, Slimák, Grman, Biro, Chovan – Bartoš (C), Zálešák, Dravecký – Jenčík, Gron, Miklík – Haščák, Piatak, Pašek – Mlynarovič, Vorel, Fabuš

Zvolen zaspal úvod stretnutia, keď už v šiestej minúte po presných zásahoch Haščáka, Mlynaroviča a Bartoša, prehrával o tri góly. Nasledovalo logické striedanie v bráne domácich, Škrečka vymenil náhradník Kurali. Obraz hry sa však veľmi nezmenil, hoci pred koncom tretiny sa Vantrobovi podarilo využiť presilovku a znížiť na rozdiel dvoch gólov. V druhej tretine sa na gól čakalo dlhých desať minút, keď Miklík s dávkou šťastia zvýšil na 1:4. Aj napriek pohodlnému vedeniu Tabaček strátil nervy a zaútočil na domáceho hráča, vylučovalo sa však na obidvoch stranách. Dve minúty nato Košice zásluhou Draveckého zvýšili náskok. Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému skóre povzbudzovali domáci tím. Na začiatku tretej tretiny si diváci ani nestihli sadnúť na svoje miesta a Dravecký pridal ďalší gól. Zvolen sa stále snažil urobiť niečo s výsledkom a v 48. minúte sa podarilo Balážovi znížiť na 2:6. Vzápätí Šachrajčuk minul prázdnu bránku, čo Košice o pol minúty potrestali gólom Haščáka. Minútu pred koncom uzatvoril streleckú listinu bombou Marek Vorel.

Zvolen tento týždeň čakajú ďalšie tri zápasy, medzi ktorými bude určite najzaujímavejšie piatkové derby v Banskej Bystrici. Na domácom ľade sa predstavia v nedeľu, keď privítajú tím z Martina.