V prvom extraligovom vystúpení volejbalistiek TJ Slávia TU Zvolen čakal na naše hráčky ťažký zápas proti úradujúcemu majstrovi z Bratislavy.

Slávia TU Zvolen – Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -17, -17)

Zostava: Tužinská(C), Osvaldová, Sásiková, Boháčiková, Nociarová, Poláčiková ( Tomašeková, Danková, Hešková, Fekiačová ) libero Trnavská, Hríbiková

Rozhodovali: Niklová, Andrejčák

Diváci: 350

IMG_0098Do historicky prvej sezóny v extralige žien privítalo naše hráčky plné hľadisko, nechýbal divácky sektor hostí, ktorý vytvrvalo povzbudzoval svojich. Zápas sa začal podaním súpera a ten to využil v podobe piatich bodov. Na náš prvý bod sme sa poriadne nadreli, ruky nám zväzovala nervozita a nepresnosti. Trochu sme sa otriasli, pridali eso z rúk našej nahrávačky. Následne sme však sériou vážnych chýb na príjme a malou efektivitou na útoku dostali nepríjemnú šnúru bodov z čoho sme sa už nedostali do konca setu. Družstvo z Bratislavy bolo naopak na sieti maximálne efektívne, dokázalo si solídne odprihrávať a predčilo nás obranou v poli.

Do druhého setu sme nastúpili s cieľom rozviazať si trochu ruky, spomaliť a nepodľahnúť búrlivej atmosfére. Začiatok nám vyšiel veľmi dobre, bola to asi naša najlepšia pasáž stretnutia. Bohužiaľ prišli chyby prameniace z nervozity, následne zranenie kapitánky. Nedokázali sme odprihrávať, následne odsmečovať a ani ubrániť súpera. Navyše sme mu ponúkli množstvo bodov dotykom pásky siete na bloku.

V treťom sete sme už pôsobili odovzdane, vzpruhu priniesla nová nahrávačka, čím sme na konci odvrátili výraznejšiu prehru. Hrali sme proti majstrovi a vieme, že musíme zabrať po všetkých stránkach pre lepšie výsledky. Určite nás príďte povzbudiť nabudúce proti Kežmarku v ktorom sa predstaví viacnásobná najlepšia volejbalistka Slovenska Monika Smák.