Deviata základná škola bola v sobotu napoludnie dejiskom basketbalového zápasu žien, zo série rakúsko-slovenskej ligy. Basketbalistky hostili hráčky z BK Petržalka.

IMG_0061Hneď v úvode zápasu prekvapili naše hráčky súperky z Petržalky streleckou paľbou a veľkou aktivitou v útočnom i obrannom doskoku. Stav po prvej štvrtine bol ešte vždy nádejný. Strácali sme len päť bodov 13:18. V druhej štvrtine ženy mierne poľavili v herných činnostiach, no boli niekoľkokrát faulované, čo vyústilo k trestným hodom. V polčase sa manko zvýšilo o ďalších päť bodov a tak na tabuli svietil stav 27:37. Po polčase sa naše ženy znova prebrali a súperkám dovolili doskočiť minimum lôpt. Taktiež strelecky mali väčšiu úspešnosť. Obe družstvá pridali k svojim skóre po 15 bodov. V rovnakom nasadení pokračovali hráčky aj poslednej štvrtine, no na súperky napriek tomu nestačili. Napínavý zápas, na ktorom sa bolo načo pozerať, skončil stavom 62:74 v prospech družstva BK Petržalka.

BK ZŠ Zvolen – BK Petržalka 62:74 (polčas 27:37)
Trojky: 2/11, TH: 6/13, Získané fauly: 20

Súpiska a body: Babariková 13, Mihaľková, Syč-Kriváňová 10, Kolkusová, Konôpková 8, Babicová 24, Jasová 2, Vodrážková, Slančíková 5, Rausová.