Basketbalistky BK ZŠ Zvolen počas uplynulých dní hostili zápasy 9. a 10. kola skupiny o prvé až piate miesto v prvej lige žien. Zatiaľ čo v predohrávke desiateho kola v piatok porazili hráčky B tímu Šamorína 57:44, v sobotu už tak úspešné neboli.

BK ZŠ Zvolen – BK Petržalka 45:62 (17:32)

IMG_0006Už pár minút na začiatku zápasu si Petržalčanky nastavili svoje tempo, a tak si v úvodnej štvrtine vytvorili rozhodujúci náskok. V prvom polčase viedli o 8 bodov, čo následne Zvolenčaky donútilo k tomu, aby si zobrali oddychový čas. Prvá štvrtina patrila hosťujúcim hráčkam, ktoré po jej konci viedli 16:8. Naše hráčky sa po krátkej prestávke snažili brániť svoj kôš, čo sa im aj darilo, no napriek tomu prvý polčas skončil výsledkom 17:32.

V ďalšej polovici zápasu, to už pre nás vyzeralo o čosi sľubnejšie. Protihráčkam už nedovoľovali až tak tlačiť na našu stranu, a tak pre zmenu skúšali Petržalčanky strieľať na kôš z diaľky, čo sa im aj vyplatilo. Vybudovaný náskok si v ďalšom priebehu bez väčších problémov udržali, úspešnou sériou ho dokonca ešte navýšili. Bodové vrece sa po opatrnejšom začiatku roztrhlo. Domácim sa po zlepšenej efektivite v druhom polčase začalo výraznejšie dariť, no na víťastvo, to však žiaľ nestačilo. Prehru len skorigovali na 45:62. Zvolenské basketbalistky ešte čaká jeden zápas záverečnej fázy súťaže a to 30. apríla na palubovke Nitry.

Priebežná tabuľka po 10. kole Skupiny o 1 až 5 mieste prvej basketbalovej ligy žien