Aj keď sa zvolenské basketbalistky neprebojovali do final four rakúsko-slovenskej ligy, pokračujú v bojoch o čo najlepšie umiestnenie v zostávajúcej časti druhej najvyššej ženskej domácej súťaže.

BK ZŠ ZVOLEN – TYDAM UPJŠ KOŠICE 80:44 (polčas 41:15)
Trojky: 2/12, TH: 18/22, Získané fauly: 18

BK ZS Zvolen - TYDAM UPJS Kosice, basketbal 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skVo valentínsku nedeľu 14. februára hostili hráčky Pustého hradu basketbalistky družstva TYDAM UPJŠ Košice.

Zvolenčanky nenechali nič na náhodu a už od prvej minúty nedali súperkám šancu o čom svedčil aj stav po prvej štvrtine 23:7. Aj v ďalšej časti zápasu sa hral pekný a rýchly basket. Hoci Princezné v poslednej minúte trochu poľavili v obrane, za ostatných deväť minút takmer nepustili Košičanky k strele. Stav polčasu bol preto 41:15. Do druhého polčasu sa naše dievčatá mohli pustiť bez nejakej nervozity. Diváci mohli sledovať naozaj parádne akcie, rýchle protiútoky a hlavne radosť Zvolenčaniek z hry. Súperkám síce dovolili skórovať viackrát, no aj unavené Košičanky pokazenými prihrávkami dali viac šancí našim ženám. Po tretej štvrtine bol teda stav 69:28. V poslednej štvrtine sa hra spomalila a padlo menej košov. Napriek tomu, že túto časť Princezné prehrali 11:16, konečný stav stretnutia 80:44 bol viac než potešujúci. Najbližší zápas čaká zvolenské basketbalistky v nedeľu 28. februára v Šamoríne.