Zvolenská plaváreň, ktorá nedávno prešla čiastočnou rekonštrukciou, hostila po znovuotvorení uplynulú sobotu 12. marca prvé kolo ligy a ligy mládeže Zväzu plutvového plávania Slovenska.

Pohar plutvove plavanie Calypso Careta Zvolen plavaren 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPodujatie usporiadal domáci klub športového plávania Calypso Zvolen. Ďalšími zúčastnenými klubmi boli KVŠ Careta Zvolen, KVŠ Oceán Bratislava, KŠP Delfín Žilina, KŠP Tritón Šaľa. Celkovo sa na štart postavilo 130 plavcov, ktorí si zmerali sily v rôznych kategóriách s monoplutvou (PP) 50m, 100m, 200m a klasickými plutvami (BF) 100m. Tiež sa plávali štafety.

Medzi najmladšími calypsáčkami vo vekovej kategórii F (do 9 rokov) sa na stupne víťazov postavili Tereza Kučerová, ktorá vybojovala 3 zlaté medaily v rozplavbách 50mPP, 15mRP, 100mBF, Tereza Kováčová, ktorá si odniesla 2 bronzové medaily v 50m PP a 100m BF, Ema Smutná za druhé miesto v 15m RP a Viliam Balkovský Viliam si odniesol prvé miesta v 50m PP, 15m RP a 100m BF.

Vo vekovej kategórií E (10-11- rokov) sa z Carety umiestnili na stupni víťazov Adela Danková, ktorá vybojovala druhé miesto na 200m PP a tretie miesto na 15m RP a z chlapcov Jakub Hraško si odniesol prvé miesta na 15m RP, 200m PP a 100m BF a Filip Slovák, ktorý získal druhé miesta v 15m RP a 200m PP. Z Calypsa sa umiestnili Sára Zeliesková na prvom mieste v 15m RP, Darina Paprčková prvé miesta v 200m PP, 100m BF a druhé miesto na 15m RP, Lucia Oklepková získala zaslúžené tretie miesto na 200m PP. Z calypsáckych chlapcov sa na tretích priečkach umiestnili Matúš Ďurík na 15m RP a 200m PP a Samuel Horoš na 100m BF.

Pohar plutvove plavanie Calypso Careta Zvolen plavaren 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skVýbornými výsledkami vo vekovej kategórií D (12-13 rokov) v ženskej časti sa viacej darilo Careťáckemu tímu. Na víťazných priečkach sa ocitli Ľubomíra Sopková, ktorá získala druhé miesto na 50m PP a tretie miesto na 200m PP, Victoria Mináčová obsadila prvé miesto na 100m BF, druhé miesto na 200m PP a tretie miesto na 50m PP a Hana Vasilová získala druhé miesto na 100m BF. V mužksej kategórií sa umiestnil na prvých miestach careťák Dominik Matej na 50m PP, 200m PP a 100m BF a calypsáci Alexander Stratil, ktorý získal druhé miesta na 50m PP a 200m PP a tretie miesto na 100m BF a Martin Michales získal tretie miesta na 50m PP a 200m PP a druhé miesto na 100m BF.

Vo vekovej kategórií C (14-15 rokov) sa z Carety umiestnila na druhých miestach Miroslava Liptáková na 100m PP a 100m BF, Šimon Tóth, ktorý obsadil druhé miesto v 50m PP a tretie miesta na 100m PP a 100m BF. Z Calypsa sa umiestnili Andrea Sekerešová, na druhom mieste 50m PP a tretích miestach na 100m PP a 100m BF a Katarína Oklepková s tretím miestom na 50m PP.

Pohar plutvove plavanie Calypso Careta Zvolen plavaren 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

V kategórií B (16-17 rokov) sa na víťazných priečkach umiestnili calypsáci Miroslava  Šimiaková na 50m PP a 100m PP a Patrik Sarvaš na 50m PP, 100m PP a 100m BF a Adrián Lacko z Carety, ktorý vybojoval druhé miesto na 100m BF.

V kategórií A (od 18 rokov) sa z Carety umiestnila Gabriela Michalčáková, ktorá vybojovala dve druhé miesta na 100m PP a 100m BF a tretie miesto na 50m PP. V mužskej časti sa Ivan Slašťan z Calypsa umiestnil na druhom mieste 100m PP a treťom mieste 100m BF.

Careta si na štafete odniesla prvé miesto v kategórií D, tri druhé miesta v kategóriach B, C, E a tretie miesto v kategórií F a Calypso sa umiestnilo v kategórií E na prvom mieste, v kategórií F na druhom a v kategórií D na štvrtom.