ZVonline.sk (F. Roháček, foto: S. Duraj) | 4.9.2016

FOTO: Zvolenčania zaplnili areál Pustého hradu, zaspieval aj Pavol Hammel

Narodny vystup na Pusty hrad, Zvolen 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skNárodný výstup na Pustý hrad aj tento rok lákal do areálu niekdajšieho hradu nad Zvolenom. Mesto Zvolen a Zvolenské kultúrne centrum pripravili aj tento rok bohatý sprievodný program.

Výstup začínal tradične o ôsmej ráno v Parku Ľudovíta Štúra v centre mesta, odkiaľ sa následne účastníci vydali spoločným pochodom na hrad. Postupne sa ku nim pridávali ďalší, ktorí sa rozhodli stráviť sobotňajší deň nad Zvolenom. Na Pustom hrade zároveň popoludní vrcholila tohtoročná Cyklojazda histórie, na ktorú sa nadšenci vydali v piatok ráno zo Spišského hradu, aby prišli spolu s účastníkmi národného výstupu priamo až na Pustý hrad.

Tam boli pripravené aktivity pre deti aj dospelých, ako remeselné dielne, razba mincí, historická lukostreľba, ale napríklad aj opekanie býka. Vystúpili šermiari VirFortis či spoločnosť veselých šermiarov z Banskej Bystrice Cassanova. O hudobný program sa postarala kapela PaciPaciFik, ale aj špeciálny hudobný hosť Pavol Hammel.

Fotogaléria