V štvrťfinále play off nastúpili naši hokejisti na prvý zápas na ľade favorizovanej Nitry. Zvolenčania hrali oproti základnej časti s väčším nasadením, vďaka čomu dosiahli vedenie v prvej tretine. Útočná sila domácich na čele s najproduktívnejším hráčom extraligy Jozefom Štümpelom však zaúradovala, a keď sa k pridali aj bratia Ručkayovci bolo po zápase. 

V nedeľu o 17:00 pokračuje play off druhými zápasmi a na domácom ľade nás čakajú zápasy v stredu a štvrtok tiež už od 17:00.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

BBO_9243
Slovinskí hokejisti sa na ľade opäť nestratili.

Góly: 21. Stümpel (R. Tománek), 38. J. Ručkay (H. Ručkay), 54. H. Ručkay (Miroslav Kováčik, Nádašdi) – 15. Obšut (A. Podkonický)

Zápas sledovalo 3289 divákov

Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech, M. Bača – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Bajtek, Lekleš, R. Mráz

Zvolen: M. Šimko – Hraško, Juraško, Obšut, Safronov, L. Pokovič, J. Hertl, Pichnarčík, Ťavoda – P. Zuzin, Brabenec, Puliš – A. Podkonický, Hebar, Michal Chovan – Škvaridlo, M. Jurík, Síkela – Ľ. Zuzin, Čanky, Martin Ďaloga