Mikula, Tomanec, Šechný, Čaprnka a ďalšie dnes už legendárne mená zvolenského hokeja a najmä hráči majstrovských tímov z rokov 2001 a 2013 zariadili pre HKM oslavu ako sa patrí.

IMG_5731Konečný výsledok sobotňajšieho exhibičného zápasu 10:10 nasvedčuje, že majstri bavili divákov akcie na zvolenskom zimnom štadióne. Tým sa najskôr predstavili hokejoví mládežníci a počas prestávky sa predstavili aj zvolenské krasokorčuliarske nádeje. Hokejové legendy na ľade i na tribúne pod taktovkou majstrovských trénerov Bokroša a Mikulu divákom predviedli svoje umenie i zmysel pre humor, a tí tak so svojim klubom mohli osláviť významné jubileum. Zvolenský hokej si tento rok pripomína osemdesiat rokov od chvíle, čo sa vtedajší ZTK prihlásil do súťaže pohronskej župy. Od roku 1936 klub, ktorého prvopočiatky siahajú ešte o dve desaťročia ďalej do minulosti, nastupuje nepretržite v domácich hokejových súťažiach.

Po skončení programu na zimnom štadióne sa pozvaní hostia presunuli do priestorov Divadla J. G. Tajovského, kde oslavy vyvrcholili špeciálnym galaprogramom.