Futbalistom MFK Zvolen sa počas minulého víkendu podarilo po dlhšom čase naplno bodovať a povzbudení čiastkovým úspechom chceli prekvapiť aj favorita zápasu 13. kola IV. ligy. Na domácej pôde privítali tretí tím tabuľky Poltár a zo zápasu vám prinášame aj fotogalériu.

Kováčová podľahla Lučencu a prišla o možnosť priblížiť sa čelu tabuľky

Na treťoligové stretnutie vycestovali futbalisti Kováčovej do Lučenca, ktorý mal pred stretnutím len o dva body viac, čo bola ideálna šanca pre hráčov z kúpeľnej obce predstihnúť ich. Zápas sa pre nich vyvíjal dobre, už v 12. minúte poslal Prameň do vedenia Valerii Skydan. Lučenčanom sa podarilo ešte pred odchodom do šatní vyrovnať, po jednom z rohových kopov ešte hráči Kováčovej dokázali loptu odvrátiť, no z následnej strely spoza šestnástky prišiel nešťastný teč Giertla a lopta sa ocitla v bráne.

Tento moment však hostí nepoložil a v úvode druhého dejstva boli aktívni smerom dopredu. V 50. minúte podržal Lučenec ich brankár. Jeho spoluhráči pred ním pôsobili opatrným dojmom a pozorne čakali na svoju príležitosť. Tá prišla po štvrťhodine druhého polčasu, v úniku sa ocital jeden z domácich hráčov, proti nemu však vybehol brankár Vaník, ktorý si pokutového územia počínal nedovolene. Za svoj zákrok tak videl červenú kartu, čím do veľkej miery narušil snahy svojich spoluhráčov o zisk bodov. Z následného priameho kopu dokázal múr zblokovať loptu na roh, po ktorom dokonca hostia loptu odvrátili mimo pokutového územia. Nezvládli ju však poslať ďaleko od brány, čo využil Šoltišík a krásnou strelou spoza šestnástky poslal svoj tím do vedenia.

V závere si ešte hráči Kováčovej vybojovali rohový kop a skúsili vabank, celú situáciu istili len dvaja hráči, čo Lučenčania využili a z rýchleho protiútoku prenikli až pred šestnástku. K lopte sa dostal Mózer a ten pohotovým lobom stanovil konečné skóre zápasu na 3:1. Lučenec sa tak vďaka trojbodovému zápisu ocitol na 6. mieste, naopak Kováčová je na 10. mieste tabuľky.

Zvolen po ďalšom obetavom výkone podľahol favoritovi z Poltára

Náročný zápas čakal aj futbalistov MFK Zvolen, ktorým sa podarilo pred týždňom odpútať od dna štvrtoligovej tabuľky. Pod Pustý hrad pricestovali hráči Poltára, ktorí sa pred stretnutím nachádzali prakticky na opačnom konci tabuľky – patrila im totiž 3. priečka, čo z nich robilo favorita zápasu.

To sa začalo napĺňať už po štvrťhodine hry, hosťom z Poltára vyšla kontra, po ktorej preletela lopta cez celú šestnástku až na zadnú tyč, kde nebol nikto z hráčov Zvolena. Hostia to využili a z úrovne bránkovej čiary sa lopta po jednej z prihrávok ocitla na pätke, kde nikým nekrytý Rác upratal loptu do siete. Zhruba po polhodine mal gól na kopačke Snitka, lenže lopta mu na ťažkom teréne nesadla a svoj pokus tak vôbec nezakončil podľa predstáv. Do tohto momentu mali futbalisti Poltára viac z hry, postupne sa však zvyšok prvého polčasu začal obraz hry meniť. Napriek tomu si hostia vedenie postrážili a do kabín tak odchádzali o čosi spokojnejší.

Zvolenčania sa však odmietali zmieriť s tým, že by mali body prenechať svojmu súperovi a od úvodu druhého dejstva pokračovali v aktivite. Nepríjemný moment pre domácich nastal zhruba po štvrťhodine, kedy sa zranil Vrana a zápas tak pre neho predčasne skončil. Tento moment síce domácich nepoznačil, no na ihrisku sa začínalo priostrovať a hra bola často kúskovaná, čo viac vyhovovalo hosťom z Poltára. Tí napokon dokráčali za najtesnejším výsledkom a pri svojej snahe dotiahnuť sa na vedúcu Banskú Štiavnicu získali mimoriadne cenné body. Naopak, zverencom trénera Dušana Tótha patrí naďalej predposledné miesto tabuľky.

13 1 6 6 12:29 9

Dobrá Niva podľahla Sásovej, Hliník nad Hronom s dôležitou výhrou proti Hriňovej

Piatoligové merania síl priniesli zápas Dobrej Nivy, ktorá privítala v domácom prostredí hráčov Sásovej. Vzhľadom na ambície hostí a tabuľkové postavenie boli určite favoritom zápasu, čo už v 9. minúte potvrdil gólom do brány domácich Juraj Veselovský. Na ďalšie presne zásahy sa čakalo až do druhého dejstva, už po 7 minútach sa presadil za hostí Ďurta a po ňom aj skúsený Savić. Dobrá Niva ešte dokázala odpovedať gólom z 59. minúty, ktorý vsietil Babiak, no v závere potvrdil víťazstvo hostí Kobzák.

Dôležitú výhru však zaznamenali futbalisti Hliníka nad Hronom. Tí na domácej pôde privítali Hriňovú a dalo by sa povedať, že išlo o veľa. Šťastena sa priklonila v zápase na stranu domácich, ktorí v druhom polčase otvorili skóre zásluhou Janšíka a vedenie poistol v 82. minúte Domiňák. Zásluhou trojbodového zápisu sa Hliník nad Hronom dotiahol v tabuľke na svojho súpera a oba celky majú na konte zhodne po 13 bodov, za čo im patrí 11., respektíva 12. priečka.

Sliač zvládol šláger proti Budči a upevňujú prvenstvo v tabuľke

Zaujímavé stretnutie bolo na programe v Budči, kam pricestovali futbalisti Sliača. Tabuľkové postavenie sľubovalo kvalitný a dôležitý zápas. Úvod síce vyšiel domácej Budči, ktorá išla do vedenia gólom v 7. minúte z kopačky Fašanga, hostia však tromi gólmi otočili a na konečnom výsledku nič nezmenil ani gól domácich z 90. minúty, kedy len upravili konečné skóre na 2:3.