Hokejisti Zvolena v nedeľu privítali na svojom ľade v rámci 41. kola Tipos extraligy Nové Zámky. Rytieri si proti býkom vypracovali dvojgólový náskok, o ktorý však v tretej tretine prišli. Výhra zvolenského HKM sa napokon zrodila až po predĺžení. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Zvolen v úvode zápasu nevyužil prvú presilovku, no do vedenia išiel už v 4. minúte. Presadil sa Marek Viedenský, ktorý najprv vyhral buly a následne poslal za Kiviahov chrbát odrazený puk po Ivanovej strele od modrej čiary. V 9. minúte viedli rytieri už dvojgólovým rozdielom, keď využili presilovú hru. Po Melanconovom nahodení od modrej čiary usmernil puk medzi tri žŕdky Jakub Kolenič. V 16. minúte vylúčili rozhodcovia dvoch domácich hráčov a Nové Zámky mali k dispozícii početnú prevahu o dvoch hráčov. Tú hostia využili, keď pri avizovanom zvolenskom treste vystrelil presne švihom obranca Samuel Hain. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 2:1.

Po faule hostí z 23. minúty hrali Zvolenčania v početnej prevahe. V nej sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Nuutinen, ktorý však dvakrát po sebe zaváhal. V 26. minúte sa po Ďurišovej prihrávke ocitol v šanci Mikúš, ale jeho strela nebola presná. V 32. minúte si rytieri vytvorili tlak pred bránkou hostí, v ktorom bol aktívny Bondra. Rozhodcovia následne prerušili hru, čo nahnevalo Bondru, ktorý dostal za svoje protesty menší aj osobný trest. Mužstvo Zvolena sa následne vo štvorici ubránilo a nepustilo býkov do gólovej príležitosti. Keďže brankár hostí Kiviaho zneškodnil v 36. minúte pokus Nuutinena a krátko na to si poradil aj so strelou Stupku spomedzi kruhov, v druhej tretine gól nepadol.

Domáci predviedli dobrý vstup do tretej tretiny a v 42. minúte zvýšili na 3:1. Po McPhersonovom nahodení poslal obranca hostí puk na hokejku Nuutinena, ktorý vystrelil a puk usmernil za Kiviahov chrbát Kolenič. Mladý útočník Zvolena tak skóroval po druhýkrát v zápase. Novozámčanom sa v 49. minúte podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa puk dostal medzi kruhy na hokejku Juraja Juríka, ktorý pohotovo a presne vystrelil. Býci to v poslednej minúte riadneho hracieho času skúsili v hre bez brankára, čo sa im napokon vyplatilo. Z predbránkového priestoru sa bekhendom presadil Dogget a poslal zápas do predĺženia. V ňom už po 15 sekundách rozhodol Kelemen, ktorému prihral pred bránku Bondra.

Tipos extraliga – 41. kolo – 21. 2. 2021 – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)

Góly: 4. Viedenský (Ivan, Nuutinen), 9. Kolenič (Melancon, McPherson), 42. Kolenič (Nuutinen, McPherson), 61. Kelemen (R. Bondra) – 17. Hain, 49. Jurík, 60. Dogget (T. Varga, Jurík).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Melancon, Ivan, Meliško, Hraško (A), Kubka (A), Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – Nuutinen, Viedenský, Kolenič – McPherson, Zuzin (C), Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok – Babeliak (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain (A), Roman, B. Clarke, Holenda (A), Fereta, Šeliga – Jurík (C), Iacobellis, T. Varga – Obdržálek, Seppänen, Majdan – Rogoň, Dogget, Okoličány – Andrisík, Ondrušek, Števuliak – Tóth (tréner – G. Majoross).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 41 6 0 3 32 91:205 18

Hokejisti Zvolena najbližšie vycestujú do Liptovského Mikuláša, kde v piatok, 26. februára o 17.00 h  nastúpia na stretnutie 42. kola Tipos extraligy.