V pondelok bolo v rámci 25. kola Tipos extraligy na programe tretie pohronské derby v tejto sezóne. Zatiaľ čo v prvých dvoch prípadoch vyhrali jednoznačne Zvolenčania, tentokrát videli diváci pri obrazovkách dramatický zápas, ktorý vyvrcholil až v predĺžení.

Zvolenčania v prvej tretine dominovali a skóre otvorili v 4. minúte, keď sa najprv z pravej strany natlačil do zakončenia Bondra, v dorážke neuspel Puliš, no puk napokon dopravil do siete Mikúš. V nasledujúcich minútach si obe mužstvá zahrali v početnej prevahe, no ani jedno z nich ponúknutú výhodu nevyužilo.

Rytieri išli do dvojgólového vedenia v 15. minúte po Kubkovom nahodení od pravého mantinelu a presnom usmernení puku od Kelemena. Domáci napokon pridali do prestávky aj tretí gól, keď 8 sekúnd pred prvou sirénou Melancon na modrej naznačil strelu, prihral pred bránku voľnému Nuutinenovi, ktorý puk skrotil a poslal ho za bránkovú čiaru.

Druhá tretina patrila baranom. Tí sa po prvýkrát strelecky presadili v 26. minúte v hre štyroch proti štyrom po individuálnej akcii Sukeľa, ktorý strelou švihom znížil na 3:1. V 29. minúte využili Bystričania presilovku, keď na 3:2 znižoval Faško-Rudáš. Zvolenčania odpovedali krátko na to taktiež v presilovke, keď po Pulišovej prihrávke spoza bránky mieril presne po druhýkrát v zápase Kelemen.

Výborne však zareagovali aj barani a gólové hody pokračovali v 32. minúte, keď spomedzi kruhov strieľal Breton a odrazený puk poslal za Rahmov chrbát Kabáč. Zverencom trénera Miroslava Chudého sa napokon podarilo vyrovnať ešte do druhej prestávky po prečíslení, v ktorom Tamáši našiel v ideálnej pozícii Faška-Rudáša a ten pridal svoj druhý gól v zápase.

V tretej tretine už strelcom zvlhol pušný prach. Viac príležitostí na rozdielový gól si v tretej 20-minútovke vypracovali zverenci trénera Petra Oremusa. V 44. minúte sa Belányi musel mať na pozore pri nebezpečnej strele Helewku. O minútu neskôr takmer zavŕšil hetrik Kelemen, ktorý tečoval Kubkovu strelu.

Gól na hokejke mal v 47. minúte Mikúš a v 56. minúte zas Puliš, no derby sa napokon rozhodovalo až v predĺžení. Už v jeho úvode strelili víťazný gól hráči Zvolena, keď po strele Kelemena poslal puk za bránkovú čiaru Betker. Aj tretie pohronské derby v tejto sezóne tak zvládol lepšie Zvolen.

Tipos extraliga – 25. kolo – 28. 12. 2020 – Zvolen

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 5:4 pp (3:0, 1:4, 0:0 – 1:0)

Góly: 4. J. Mikúš (R. Bondra, Puliš), 15. Kelemen (Kubka), 20. Nuutinen (Melancon), 30. Kelemen (Puliš, J. Mikúš), 61. Betker (Kelemen, Nuutinen) – 26. J. Sukeľ, 29. Faško-Rudáš (Lamper), 32. Kabáč (Breton), 39. Faško-Rudáš (Tamáši, Lamper).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hraško (A), Ivan, Melancon, Kotvan, Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – Zuzin (A), Helewka, Nuutinen – Stupka, Tibenský, Kelemen – Marcinek, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Ďatelinka (C), Žiak, Breton, Crevier-Morin, Demo, Petrinec, Ganz – J. Sukeľ, D´aoust, Lamper (A) – Mistele, Winquist (A), Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Marek Sloboda – Vyhonský, Giertl, Vybíral – Melcher (tréner – M. Chudý).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 24 2 0 2 20 54:125 5

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v stredu, 30. decembra o 18.00 h vyzvú v ďalšom derby zápase Detvu.