V piatom štvrťfinálovom zápase proti Budapešti nenechali zvolenskí hokejisti nič na náhodu. Po výsledku 3:1 získali potrebné štvrté víťazstvo v sérii a postúpili do semifinále.

Základ svojho úspechu položili zverenci trénera Podkonického už v prvej tretine. V priebehu necelých dvoch minút sa presadili Mitchell a Handlovský a maďarský celok musel doťahovať. To sa mu podarilo až v tretej časti, keď v 49. minúte znížil pekným blafákom Orbán. Domáci gólman Skapski následne podržal svojich spoluhráčov a Lukáš Handlovský 12 sekúnd pred treťou sirénou gólom do prázdnej brány rozhodol o postupe Zvolena do semifinále.

Celú sériu ovládli rytieri 4:1 na zápasy. Sériu odštartovali dvomi domácimi výhrami 4:0 a 3:2 po samostatných nájazdoch. Následne sa Zvolenčania radovali aj v Budapešti po tesnej výhre 2:1. Štvrtý duel zobrali pre seba hokejisti MAC v pomere 2:0, no to bolo zo strany maďarského celku všetko.

Hráči spod Pustého hradu sa rovnako ako v minulej sezóne prebojovali do semifinále. Minulý rok im stopku v tejto fáze vystavila Dukla Trenčín v pomere 2:4 na zápasy. Zvolenčania si na svojho súpera ešte musia počkať. Isté je, že Trenčín určite nedostanú. Prvé zápasy Zvolena sú naplánované na utorok 26. a stredu 27. marca o 18.00 hod v domácom prostredí.

Tipsport liga – štvrťfinále play-off – 5. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. MAC Budapešť 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Mitchell (Zuzin), 9. Handlovský (Hraško, Vandas), 60. Handlovský – 49. Orbán (Burt). Zápas sledovalo 2319 divákov. Konečný stav série 4:1.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Hraško, Vandane, Ulrych, Drgoň – Vandas, Kytnár, Handlovský – Zuzin, Mitchell, Michal Chovan – Kelemen, Petráš, Obdržálek – Andrisík, M. Halama, Šišovský

Zostava MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Burt, Negrin, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Kreisz, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Pápa – Odnoga