V nedeľu sa v rámci 46. kola Tipos extraligy odohralo pohronské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Rytieri aj po šiestykrát v sezóne zdolali baranov, keď v predĺžení rozhodol Puliš. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Prvú vážnejšiu príležitosť si v 8. minúte vypracovali barani, keď po Ihnačákovej strele dorážal Faško-Rudáš, no nepretlačil puk za Rahma. Krátko na to si Bystričania zahrali aj prvú presilovú hru, v ktorej si však nevytvorili gólovú príležitosť. Skóre sa po prvýkrát menilo na začiatku 14. minúty, keď hrali v početnej prevahe rytieri. Zuzin prihral na modrú čiaru Hraškovi, ktorý vystrelil a puk sa zastavil až v bránkovej sieti za Gajanom. Od polovice 16. minúty hrali Zvolenčania ďalšiu presilovku. V nej mal šancu Viedenský, ktorý ale spomedzi kruhov po Nuutinenovej prihrávke minul. Následne rytieri zatlačili baranov, no svoje vedenie nezdvojnásobili a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

Bystričanom sa podarilo vyrovnať v 35. minúte, keď Breton nahodil puk od mantinelu pred bránku, k dorážke sa dostal Dvorský a následne aj Kabáč, ktorý dotlačil puk za Rahmov chrbát. Zvolen mohol ísť opäť do vedenia v 38. minúte po úniku Kelemena, ktorému však blafák proti Gajanovi nevyšiel ideálne. Barani sa v 39. minúte už radovali z druhého presného zásahu, no gólová dorážka Mlynaroviča v presilovke nebola po preskúmaní uznaná pre údajný zásah korčuľou. O necelú minútu na to zas na opačnej strane udreli rytieri. Nedorozumenie Gajana s Bretonom za bránkou Banskej Bystrice potrestal Marcinek a Zvolen viedol po 40 minútach 1:2.

Zverenci Tuukku Poikonena odpovedali hneď na začiatku tretej tretiny. Faško-Rudáš prihral spoza bránky Ihnačákovi, ktorý zblízka trafil voľný priestor pri bližšej žŕdke Rahmovej svätyne. Zvolenčania mohli ísť po tretíkrát v zápase do vedenia v 47. minúte po šanci voľného Bondru, no baranov podržal brankár Gajan. V 52. minúte zas na opačnej strane Rahm skvele zasiahol betónom pri zakončení Cardwella. Keďže v 58. minúte nepriniesla gól ani Bondrova strela z pravého kruhu, zápas išiel do predĺženia. V jeho závere rozhodol o výhre Zvolena Puliš, ktorý najprv nevyriešil ideálne svoj samostatný únik, no následne prekonal Gajana spoza bránky. Aj šieste pohronské derby v tejto sezóne tak vyhrali zverenci Petra Oremusa.

Tipos extraliga – 46. kolo – 7. 3. 2021 – Zimný štadión Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 35. Kabáč (Dvorský, Breton), 41. Ihnačák (Faško-Rudáš) – 14. Hraško (Zuzin, Puliš), 40. Marcinek, 65. Puliš.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka (C), Jago, Bdžoch, Hudec – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Vašaš, Dvorský, Lamper (A) – Melcher, Sojka, D´aoust – Kabáč (A), Tamáši, Výhonský – Mlynarovič (tréner – T. Poikonen).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Gubančok, Kolenič – Chlepčok (tréner – P. Oremus).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 46 6 0 3 37 98:230 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v piatok, 12. marca o 18.00 h privítajú v stretnutí 47. kola Tipos extraligy Michalovce.