V 5. kole Slovnaft cupu narazil Zvolen na zástupcu z Fortuna ligy a to Zlaté Moravce. Na Zvolen tak čakala neľahká úloha, ak chceli premýšľať nad postupom do ďalšieho kola Slovnaft cupu.

Prvá štyridsaťpäťminútovka začala lepšie pre ViON. Zvolen dokázal držať krok len do 8. minúty. Po dlhej prihrávke z obrany si našiel smerujúci center z krídla voľného Urgelu, ktorý už nemal problém skórovať. Hra sa tak odvíjala od istejšej hry na kopačkách hráčov zo Zlatých Moraviec. Obrana hostí nepúšťala Zvolenčanov do väčších šancí a aj menšie zárodky nebezpečenstva okamžite likvidovala. Hostia sa v druhej polke zápasu ponorili do útočnej aktivity, keďže s výsledkom 1:0 neboli spokojní. Väčšie zoskupenie centrov padalo na obranu Zlatých Moraviec v 28. minúte, kde však ani jeden nenašiel hlavu domáceho útočníka. Po hrubej chybe zadáka Zvolena na polke ihriska získali loptu hostia a presnou strelou dokázal Ďubek zvýšiť na 2:0.

Do druhej polky zápasu tak nastupoval Zvolen s dvojgólovým mankom. Obrovskú šancu znížiť mali domáci v 48. minúte, keď si útočník dobre zasekol loptu, ale jeho strelu k tyčke zneškodnil gólman Moraviec. Zvolen nabral potrebné sebavedomie a súpera dokázal neraz zatlačiť. Domácim  sa predsa podarilo znížiť v 70. minúte, keď po ľahučkom centre do vápna Totkovič usmernil loptu za chrbát brankára. Zvolen mohol v zápätí vyrovnať na 2:2 po priamom kope, ale Kotora len nastrelil múr pred sebou. V samotnom závere mali domáci najväčšiu šancu skórovať. Po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území mohol Lupčo zoči voči brankárovi hostí uspieť. Chovan ale vystihol smer penalty. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a Zvolen tak tesným výsledkom prehral a zároveň vypadol zo Slovnaft cupu.

Slovnaft Cup – 5. kolo – Zvolen

MFK Zvolen vs. FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:2)

Góly: 70. Totkovič – 8. Urgela, 30. Ďubek. Zápas sledovalo 555 divákov.

Zostava MFK Zvolen: Lehocký – Cavar, Šimko, Kotora, Vávro, Totkovič (85. Orság), Neušel, Slovák, Hric, Lupčo, Psársky

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Everton, Casado, Duga (78. Chren), Urgela, Richtárech, Práznovský, Karlík (68. Udeh), Brašeň, Ďubek

Po vypadnutí zo Slovnaft Cupu sa futbalisti Zvolena najbližšie predstavia v rámci 11. kola III. ligy Stred v nedeľu na pôde Kalinova.