Posledný zápas Zvolenčanov v tomto roku sa niesol v duchu podpolianskeho derby. Zvolenčania vstupovali do duelu po tesnej výhre proti Banskej Bystrici, keď vydolovali dva body po predĺžení. Detva v nedávnom vzájomnom zápase pokorila Zvolen. V dnešnom duely ale rytieri nedokázali zvíťaziť, nakoľko doplatili na nevyužité šance v poslednej tretine.

Prvé minúty zápasu sprevádzali časté prerušenia, čím sa hra kúskovala. Ešte v 5. minúte bolo na strely 3:3. Obe mužstvá si pozorne strážili stredné pásmo, kde končila aj prevažná časť akcií. Dobrú streleckú pozíciu mal Puliš, ale jeho strela zo stredu kruhov len minula bránku. Skóre otvorila v 12. minúte Detva, keď Ľupták pohotovo z otočky vystrelil, a aj so šťastím domáceho obrancu Hraška, sa puk dostal za chrbát Trenčana. V 15. minúte už viedli Detvania o dva góly. Ľalík po dobrej prihrávke vystrelil spoza domáceho obrancu a svoju strelu skryl medzi betóny Trenčana. O dve minúty neskôr mohol v početnej výhode znížiť Betker, ktorého strelu Sholl vyrazil a Kelemen v dorážke minul bránu.

Druhá dvadsaťminútovka začala veľkou šancou Helewku, ale proti zníženiu bol gólman Detvy.  Tlak Zvolena však pokračoval a v 24. minúte sa domáci dočkali. Po dobrej kombinácii rytierov sa dostal puk k Pulišovi, ktorý si položil na ľad Sholla a bekhendom poslal puk pod brvno. Hostia krátko po góle pohrozili po teči Curryho. Rytieri následne zabrali a  znížili na 2:2. V presilovej hre sa puk dostal až k Nuutinenovi, ktorý prihral voľnému Melanconovi, a ten svojou ranou prestrelil stojacich obrancov. Detva sa po vyrovnávajúcom góle nevzdala. Najprv sa snažil využiť chybu v oslabení Sýkora, ktorého strelu Trenčan zneškodnil, ale následné avizované vylúčenie Nuutinena už Viktor Fekiač potrestal. Detva sa tak opäť vrátila do tesného vedenia. V závere druhého dejstva ešte domácich mohli vyrovnať, ale strely Zuzina, Hraška a Mikúša na gól nestačili.

Posledná tretina začala tesným vedením hostí. Rýchla kombinácia v 44. minúte mohla vyrovnať misky váh. Strely Mikúša a Betkera však opečiatkovali len tyčku. O pár minút neskôr mal gól na hokejke Nuutinen, ale ani jeho pokus a ani Zuzinova dorážka nestačili na Sholla. Zvolen svojho súpera dostal pod tlak, z ktorého sa Detva nedokázala oslobodiť. Ako blesk z jasného neba prišla v 52. minúte presilová hra Detvy, ktorú hostia využili zásluhou Charbonneaua a odskočili na rozdiel dvoch gólov. Rytieri aj napriek obrovskej snahe nedokázali vyrovnať zápas a Detvania si tak domov odniesli plný bodový zisk.

Tipos extraliga – 26. kolo – 30.12.2020 – Zvolen

HKM Zvolen – HC 07 Detva 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 24. Puliš (R. Bondra, Betker), 29. Melancon (Nuutinen, R. Bondra) – 12. Ľupták (Ščurko, Lalík), 15. Lalík (Ščurko, V. Fekiač), 33. V. Fekiač (Lyle, Ščurko), 52. Charbonneau (Rymsha, Curry).

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Hraško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Kotvan, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, Helewka, Stupka – Chlepčok, Tibenský, Marcinek

Zostava HC 07 Detva: Sholl – Lyle, Lalík, Korím, F. Fekiač, Gachulinec, Rymsha, Jendroľ, Bakala – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Curry, Charbonneau – Downing, P. Valent, J. Sýkora – Žilka, T. Klíma, Čacho

Najbližší zápas odohrajú rytieri na Liptove v nedeľu 3. januára o 17.00 hod.