Počas prvého septembrového víkendu sa zápasy najvyšších futbalových súťaží kvôli reprezentačnej pauze nehrali, tá však nezabránila napredovaniu programu nižších líg, v ktorých si jednotliví aktéri odohrali zápasy 6. kola. Už tradične vám prinášame sumár aj s fotogalériou zápasu futbalistov MFK Zvolen.

Kováčová v šlágri kola s bezgólovou remízou

V rámci III. ligy Stred sa v 6. kole predstavili futbalisti ŠK Prameň Kováčová, ktorí vycestovali do susedného okresu, konkrétne na ihrisko v Podkoniciach, kde nastúpili v šlágri kola proti domácemu celku. Oba tímy počas pracovného týždňa uspeli v predohrávke 14. kola a s cieľom pobiť sa o dobrý výsledok nastúpili aj na nedeľný zápas.

Zápas mal svoju kvalitu, nechýbala bojovnosť a obrovské nasadenie na oboch stranách. Pre divákov to však nebolo najatraktívnejšie stretnutie, hra bola často prerušovaná z dôvodu množstva osobných súbojov, ktoré so sebou priniesli fauly a štandardné situácie. Vyloženejších šancí bolo na oboch stranách málo, aktívnejší však boli Podkoničania, ktorí si dokázali vypracovať aspoň pár pokusov na brankára Vaníka. Napokon však diváci gól nevideli a oba celky sa tak rozišli po bezgólovej remíze. Viac zo stretnutia sa dozviete vo fotoreportáži z dielne BBonline.sk.

Zvolen pokračuje v obrovskom trápení, po ďalšej prehre sa ocitol na dne tabuľky

Čierne mračná sa sťahujú nad futbalistami MFK Zvolen. Tí sa predstavili počas víkendu na domácej pôde, kde privítali futbalistov zo Šalkovej. Aj keď favoritom boli hostia, domáci Zvolen sa dokázal ujať vedenia po tom, čo bývalý hráč banskobystrickej Dukly Gabriel Snitka premenil penaltu. Druhý polčas ale patril hosťom zo Šalkovej. Tá otočila stav stretnutia v rozmedzí 51. a 53. minúty, keď najprv vystrelil spoza šestnástky presne k pravej žrdi Chovanec a následne poslal hostí do vedenia z vnútra pokutového územia Mikulec. Definitívu priniesla pasáž medzi 76. a 79. minútou, kedy sa dvakrát presadil Binder. Šalková tak po výsledku 1:4 získala tri body na pôde Zvolena, ktorý sa po páde z tretej ligy ocitol na chvoste štvrtoligovej tabuľky.

Hliník nad Hronom s najtesnejšou výhrou, Dobrá Niva utrpela doma vysokú porážku

V rámci V. ligy skupiny C odohrali svoje stretnutie futbalisti Hliníka nad Hronom, ktorí vycestovali na horúcu pôdu Hrochote. Ani jeden z celkov nezažíva najvydarenejší úvod ligového ročníka, napriek tomu však išlo o dôležité body. O všetkom rozhodla 33. minúta stretnutia, po jednom z rohových kopov síce dokázala obrana Hrochote loptu odvrátiť, no po následnom centri sa dokázal gólovo presadiť hosťujúci Dekiš a jeho hlavička do brány Hrochoťanov znamenala zisk troch bodov pre Hliník nad Hronom.

Body potrebovali aj hráči Dobrej Nivy, ktorí privítali v domácom prostredí tím FK Selce. Favorit stretnutia bol jasný, boli ním hostia zo Seliec, ktorí v aktuálnom ligovom ročníku neokúsili trpkosť prehry, naopak Dobrá Niva v predošlých stretnutiach nedokázala ani raz zvíťaziť a so ziskom jediného bodu okupovali dno tabuľky. O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý hostia dokázali štyrmi gólmi ovládnuť, v druhom dejstve pridali ešte piaty gól a výsledok stretnutia korigoval gólom na 1:5 domáci hráč Rastislav Kyslý.

Sliač s dôležitou výhrou v Kriváni, o všetkom rozhodol pokutový kop

Zaujímavé zápasy boli k videniu aj v I. triede Oblastného futbalového zväzu Zvolen. V Kriváni sa predstavili futbalisti FK Slovan Kúpele Sliač a bol to zápas o jedinom góle, ktorý však prišiel už v 11. minúte. Hostia si vybojovali pokutový kop, ktorý dokázal premeniť Maroš Halaj a vo zvyšku stretnutia gól už nepadol, čo znamenalo, že Sliač si pripísal do tabuľky ďalšie tri body.

Zvyšné zápasy boli pomerne vyrovnané a tomu zodpovedali aj jednotlivé výsledky. Ostrá Lúka si dokázala poradiť so Zvolenskou Slatinou po výsledku 2:1, Sielnica uhrala remízu 2:2 proti Očovej a body sa delili aj v zápase Bzovíka proti Vígľašu-Pstruši.