Domáci hokejisti Zvolena nezvládli 11. kolo Tipsport ligy, kedy prehrali v samostatných nájazdoch 3:4. Minuloročný vicemajster tak ukončil nepriaznivú bilanciu štyroch prehier.

V jedenástom kole Tipsport ligy sa stretli domáci rytieri a hosťujúca Nitra. Domáci hráči išli do zápasu s tromi víťazstvami po sebe, naopak hostia ťahali sériu štyroch prehier. Súboj dvoch tabuľkových susedov začal v útočnej aktivite oboch celkov. Vážnejšou strelou ohrozil Ďaloga brankára  v 14. minúte, kedy sa dostavil až pred Laca, ktorý mal však puk pod svojou kontrolou. Hosťujúci hráči ohrozili viacerými strelami z diaľky Climieho, ktorý kryl strely nitrianskych hráčov. Po prvej tretine ostalo skóre nezmenené.

Druhá tretina začala svižnejším tempom, kedy si oba celky vytvárali gólové akcie. Prvou premenenou akciou bola v 24. minúte prihrávka Pauloviča, ktorý našiel pred bránkou úplne voľného Krištofa. Nitra tak otvorila skóre zatiaľ bezgólového zápasu. Odpoveďou na úvodný gól mohla byť Coffmanova strela, ktorá však trafila len hosťujúceho brankára. Vo vlastnom oslabený sa postaral o vyrovnanie v 34. minúte Hraško, ktorý  prekvapujúcou strelou pomedzi betóny cez všetky čiary prekvapil Laca a skóre sa dorovnalo na 1:1. Domáci sa však netešili dlho, pretože Cope svojou strelou prestrelil Climieho. Hostia mali k navýšeniu skóre ďalšiu šancu, ktorá však skončila odrazom od tyčky. Dvadsaťdva sekúnd do konca druhej časti však Nitra navýšila svoje skóre na 1:3 po pohotovej strele Mikúša.

V tretej tretine tak domáci musel zabrať, aby dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Spočiatku to tak ani nevyzeralo. Hlavným úsilím bolo streliť kontaktný gól, o ktorý sa ale neúspešne snažil Šišovský po krásnom obtočení. Po nenápadnom sólovom prieniku Obdržálka v 57. minúte sa Zvolen priblížil k vyrovnaniu. Minútu neskôr sa po odrazenej strele Coffmana najlepšie zorientoval v zmätku obrane Nitry Drgoň, ktorý po 15 sekundách vyrovnal na 3:3. Tretia tretina sa tak skončila vyrovnaným skóre.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom najväčšiu šancu mala hosťujúca Nitra.  Víťaza neprinieslo ani predĺženie, preto nasledovali samostatné nájazdy. V nich premenil nájazd len Paulovič, ktorý bol aj víťazným gólom Nitry.

Tipsport liga – 11. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 3:4 pp a sn (0:0, 1:3, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 34. Hraško (Coffman), 57. Obdržálek (L. Jurík, Hraško), 58. Drgoň (Coffman (Ross) – 24. Krištof (Paulovič, Cope), 35. Cope (Paulovič, Mezei), 40. T. Mikúš (Kutálek, Luciani), rozhodujúci nájazd Paulovič. Zápas sledovalo 1518 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Climie – Andersons, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Dubeň, T. Bokroš – Obdržálek, L. Jurík, Šišovský – Matis, Steen, Coffman – Martin Ďaloga, J. A. Immonen, T. Török – Ondris, V. Fekiač, Jakubík

Zostava HK Nitra: M. Laco – J. Kováčik, Mezei, Milam, Ordzovenský, Pupák, M. Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, Cope – Luciani, Blackwater, T. Mikúš – H. Ručkay, Kutálek, J. Ručkay – Štumpf, Šille, Rzavský

V 12. kole Tipsport ligy sa hokejisti Zvolena predstavia v nedeľu 15. októbra na ľade Detvy. Začiatok duelu je naplánovaný na 16.00 hod.