Futbalové súťaže sa počas augusta naplno rozbehli a počas uplynulého víkendu bolo na programe 3. kolo. Futbalisti MFK Zvolen vycestovali do susedného banskobystrického okresu, kde sa predstavili na pôde mužstva TJ Sokol Medzibrod. Prinášame vám sumár nižších súťaží aj s fotogalériou zo zápasu zvolenských futbalistov.

Kováčová opäť s plným bodovým zápisom

Vo vynikajúcej forme sú v úvode sezóny hráči ŠK Prameň Kováčová. Po postupe do 2. kola Slovnaft Cupu a výhre na pôde Rimavskej Soboty dokázali opäť naplno bodovať, tentokrát na domácom trávniku. Ich súperom boli hráči FK Čadca, ktorí v prvých dvoch kolách nedokázali bodovať, a tak boli domáci hráči favoritom stretnutia. Boli to však práve hráči Čadce, ktorým sa podarilo už v 15. minúte otvoriť skóre stretnutia zásluhou Tvrdého. Hosťom ich náskok vydržal až do 78. minúty, kedy sa podarilo vyrovnať skóre stretnutia Erikovi Hricovi. Ten istý hráč sa o päť minút na to dostal k možnosti zahratia pokutového kopu, ktorý napokon premenil a otočil tak vývoj stretnutia v prospech Kováčovej. Stav 2:1 svietil na výsledkovej tabuli až do záverečného hvizdu, a tak majú hráči Kováčovej po dvoch odohratých stretnutiach na svojom konte 6 bodov.

Zvolen v šlágri kola nižších súťaží prehral rozdielom triedy

Futbalisti MFK Zvolen si po minulotýždňovej výhre brúsili zuby na TJ Sokol Medzibrod, na ihrisku ktorého sa predstavili v rámci 3. kola IV. ligy skupiny JUH. Medzibrod nemal pred stretnutím na svojom konte ani bod, stihli totiž odohrať len jedno stretnutie, v ktorom podľahli Banskej Štiavnici. Úvod stretnutia patril domácemu Medzibrodu, už v 7. minúte sa prezentoval zakončením po akcii z ľavej strany Juraj Samuelčík. O pár minút na to hostia museli riešiť závar pred vlastnou bránou, Medzibrod sa však ani z následného rohového kopu nedokázal presadiť. Zvolenčanom sa v 20. minúte podarilo gólovo presadiť po hlavičke Pavlička, ale jeho gól pre ofsajdové postavenie napokon neplatil. V 26. minúte sa podarilo Medzibrod otvoril skóre stretnutia, keď sa gólovo presadil Richard Šípka. Zvolen mohol ešte do polčasu vyrovnať, no v dobrej šanci zaváhal Telúch.

Úvod do druhého dejstva vyšiel domácim hráčom, po prízemnom centri Schütza sa dokázal presadiť Dušan Matis, ktorý tak zvýšil stav stretnutia na 2:0. Zvolenčania v tom čase hrali už o jedného hráča menej, napriek tomu sa márne pokúšali znížiť stav. Najaktívnejší bol Gabriel Snitka, no v niekoľkých šanciach neprekonal domáceho Holka. Záver stretnutia sa vyostroval, po jednej z konfrontácii išiel predčasne pod sprchy domáci Piaček, no Zvolenčanom to po zvyšok stretnutia nijak nedopomohlo, naopak v posledných sekundách ešte inkasovali po vlastnom góle Telúcha. Medzibrod si tak dokázal so Zvolenom poradiť rozdielom triedy, a pripísal si prvé body do tabuľky.

3 0 0 3 2:13 0

Dobrá Niva aj Hliník nad Hronom bez bodu, Krupina remizovala v Ladomerskej Vieske

V 3. kole piatej ligy skupiny C vycestovali hráči OŠK Dobrá Niva na pôdu Hriňovej a oba celky sa snažili dosiahnuť prvú výhru v aktuálnom ročníku. Pred stretnutím boli tabuľkovo lepšie postavení hráči Dobrej Nivy, ktorí mali na svojom konte bod po remíze s Bacúchom. Domáca Hriňová v prvých dvoch kolách nebodovala. Úvod do stretnutia vyšiel viac hosťom, v 18. minúte otvoril skóre stretnutia František Molnár. Hostia viedli až do 81. minúty, kedy rozhodca stretnutia odpískal pokutový kop, ktorý premenil domáci Peter Očovan. Ten istý hráč dokázal zvrátiť vývoj stretnutia na stranu Hriňovej, a to gólom v 90. minúte. Nebodoval ani Hliník nad Hronom, ktorý sa predstavil v Selciach. Domáce mužstvo však dokázalo zvíťaziť 4:1. Bod zaknihovali hráči Krupiny, vďaka bezgólovej remíze na pôde Laskomerskej Viesky.

Sliač naďalej dominuje, Vígľaš-Pstruša s tesnou výhrou na pôde Očovej

Po minulotýždňovom presvedčivom víťazstve mužstva FK Slovan Kúpele Sliač na ihrisku Sielnice, prišla počas uplynulého víkendu ďalšia vysoká porážka. Tentokrát si to odniesli futbalisti z Ostrej Lúky, ktorí vycestovali na Sliač, odkiaľ si odniesli „kanára“. Za domácich sa presadil dvakrát Eperješi, po jednom góle pridali Taufer, Elek, Horňák a Tomáš David.

Vyrovnané stretnutie mohli sledovať diváci v Očovej, kde domáci Družstevník privítal v derby stretnutí hráčov MFK Vígľaš-Pstruša. Domáce mužstvo sa nedokázalo gólovo presadiť a jediným strelcom sa tak stal striedajúci Ján Lapin, vďaka ktorému si Vígľaš-Pstruša pripísal do tabuľky tri body.