Uplynulý víkend ponúkol priaznivcom futbalu už 7. kolo nižších súťaží, v ktorých sa tradične predstavili hráči Zvolena, ale aj okolitých obcí. Futbalisti MFK Zvolen prehlbujú svoje trápenie z úvodu sezóny, keď zaknihovali ďalšiu porážku, navyše opäť rozdielom triedy. Naopak, hráči Kováčovej majú za sebou šláger III. ligy, v ktorom uhrali cennú remízu s doposiaľ neporazenými Rakytovcami. Zo zápasu FK Slovenské Ďarmoty – MFK Zvolen vám prinášame aj fotogalériu.

Kováčová opäť v šlágri kola a opäť s remízou

Počas prvého septembrového víkendu cestovali hráči tímu ŠK Prameň Kováčová do susedného, banskobystrického okresu, kde bojovali o body na pôde Podkoníc. Napokon bol z toho bod a s vidinou zisku ďalšieho prípadného bodu privítali v nedeľu 12. septembra na svojej pôde hráčov Rakytoviec. Tí boli v doterajšom priebehu sezóny neporazení, čo so sebou opäť prinieslo nálepku šláger kola, navyše aj s nádychom derby. Úvod do stretnutia vyšiel lepšie hosťom z Rakytoviec, ktorí sa už v 3. minúte ocitli vo vedení zásluhou legionára Jianga.

Niečo vyše dvoch stoviek prítomných divákov nečakalo na vyrovnanie príliš dlho. V 15. minúte sa ocitol v dobrej pozícii Viktor Mojžiš a bolo vyrovnané na 1:1. Od tohto momentu sa oba celky sústredili na poctivejšiu defenzívu, šance síce boli na oboch stranách, ale gól už napokon z toho nebol, a tak sa aktéri stretnutia museli uspokojiť s deľbou bodov. Tá zaručila, že hráči Kováčovej ostávajú v tabuľke na 7. mieste, práve za Podkonicami a Rakytovcami.

8 0 0 8 6:28 0

Zvolen znovu neodvrátil sériu prehier, v Slovenských Ďarmotách prehral rozdielom triedy

O výsledkovej aj hernej kríze futbalistov MFK Zvolen sa netreba opäť rozpisovať, zverenci trénera Dušana Tótha zbierajú jednu prehru za druhou. Situácii nepomáha ani úzky káder, v tíme chýba väčšia konkurencia. V 7. kole vycestovali Zvolenčania do južnejšej oblasti, takmer až k hranici s Maďarskom, aby sa predstavili na pôjde Slovenských Ďarmot. Domáci mali po 6 kolách na konte len 6 bodov, napriek tomu už po 21 minútach viedli rozdielom dvoch gólov zásluhou Koncza a Lukácsa.

Definitíva prišla v 60. minúte po jednej zo štandardných situácií, pri ktorej zaváhal brankár Sekula aj obrana Zvolena a domáci Berec nemal problém doklepnúť loptu do takmer odkrytej brány. Zápas tak skončil výsledkom 3:0 a všetky body ostali na juhu Slovenska. Futbalisti MFK Zvolen zaknihovali už piatu porážku v rade a z víťazstva sa tešili naposledy 8. augusta. Aj naďalej im patrí posledná priečka tabuľky.

Dobrá Niva vezie bod Dudiniec, Hliník nad Hronom deklasoval Hontianske Nemce

Futbalisti Dobrej Nivy sa snažia odlepiť od dna tabuľky, ale do cesty sa im počas víkendu postavil neľahký súper. Vycestovať museli až do Dudiniec, kde ich privítal domáci Slovan. Ten sa nachádzal pred stretnutím na pohodovej 6. priečke, čo z neho robilo favorita zápasu. Predpoklady však narušil Miroslav Kyslý, ktorý v rozmedzí 30. až 36. minúty dvomi gólmi poslal Dobrú Nivu do vedenia. Ich náskok napokon trval do 53. minúty, kedy znižoval Harach a na 2:2 sa podarilo v 66. minúte vyrovnať Striebornému. Oba tímy sa tak museli zmieriť s remízovým rezultátom, po ktorom žiaľ hráči Dobrej Nivy ostávajú naďalej na poslednom mieste.

Oveľa lepšie si počínali hráči Hliníka nad Hronom, ktorí v domácom prostredí deklasovali Hontianske Nemce po jednoznačnej výhre 6:1. Dvomi gólmi sa prezentoval Krčmárik, po jednom góle pridali Dekiš, Jančík a Gordulič, hostia si vsietili aj jeden vlastný gól.

Favoriti potvrdili očakávania, Budča po jasnej výhre naďalej na druhom mieste

Aj I. trieda ObFZ Zvolen priniesla zaujímavé stretnutia, ktoré však potvrdili dominanciu tímov z hornej polovice tabuľky. Budča si dokázala v domácom prostredí poľahky poradiť so Bzovíkom a po výsledku 4:0 ostáva naďalej na druhom mieste tabuľky. Dvomi gólmi sa prezentoval Lihocký, po jednej trefe si pripísali Hric a Fašang.

Naopak, futbalisti Zvolenskej Slatiny prežívajú po vydarenom úvode sezóny menšiu krízu, na svoje konto si pripísali tretiu porážku v rade, tentokrát doma proti Látkam. Nutno však dodať, že Látky prišli ako líder tabuľky a jasný favorit stretnutia a domáci dlho vzdorovali – úvodný gól z kopačky Hazuchu prišiel až v 52. minúte. O dve minúty bolo po góle Kubiša 0:2 a na konečných 0:3 upravoval druhým gólom spomínaný Hazucha.