V sobotu 28. augusta sa v areáli Strednej odbornej školy technickej vo Zvolene konalo druhé kolo najvyššej slovenskej súťaže v americkom futbale – SFL 7. Domáci tím Zvolen Patriots si zmeral sily so súpermi z Košíc a Nitry. Z týchto zápasov vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

V prvom stretnutí hracieho dňa sa o 11.00 h proti sebe postavili mužstvá Zvolen Patriots a Nitra Knights. Favoritom bol hosťujúci tím z Nitry, ktorý ovládol aj zápasy prvého kola hraného práve v meste pod Zoborom. Na hre Zvolen Patriots sa, podobne ako v zápasoch prvého kola, prejavila absencia tréningov spojená s nedostatočnou šírkou kádra. Nitrania dominovali v úvodnom zápase druhého kola v ofenzíve aj v defenzíve a napokon porazili domáce mužstvo presvedčivo 0:26.

O dvanástej sa proti sebe postavili tímy Nitra Knights a Cassovia Steelers. Pre Košičanov išlo o vôbec prvý zápas prebiehajúceho ročníka, keďže v Nitre sa v rámci prvého kola nepredstavili. Nitranom neprekážalo ani to, že hrali hneď druhý zápas po sebe. Knights opäť prevýšli svojho súpera a tím Košíc zdolali ešte vyšším rozdielom, ako Zvolenčanov. Doposiaľ stopercentný tím Nitra Knights tak má po výhre 0:29 nakročené k zvládnutiu tzv. “perfektnej sezóny“ bez straty bodu.

Na záver sobotného programu druhého kola SFL 7 proti sebe nastúpili tímy Zvolen Patriots a Cassovia Steelers. Domáci si pred týmto duelom verili na prvú výhru v sezóne. Oproti zápasu s Nitrou mal tento duel z pohľadu Patriots vyrovnanejší priebeh. Oceliari však využili zaváhania patriotov a po výsledku 7:24 si pripísali prvú výhru v sezóne.

„Nehodnotím tieto dva zápasy veľmi dobre, pretože sme oba prehrali. Zahrali sme si celkom fajn. Mysleli sme si, že proti Košiciam zahráme lepšie. Nakoniec tie individuálne chyby v obrane, ale aj v útoku, spôsobili to, že na tom skóre je to celkom dobre vidieť. Proti Nitre sme skúšali kadečo, veľa nám toho nevyšlo. Musíme niečo vymyslieť do budúcich zápasov. Súperi boli lepší v zohratosti. Fyzicky sme to dnes celkom dobre potiahli, napriek tomu, že nás bolo menej. Proste potrebujeme hrať agresívnejšie hry,“ zhodnotil oba sobotné zápasy v podaní Zvolen Patriots hráč a manažér domáceho tímu, Ivan Rovňan.

Výsledky 2. kola SFL 7 – 28.08.2021 – Zvolen

Zvolen Patriots – Nitra Knights 0:26

Cassovia Steelers – Nitra Knights 0:29

Zvolen Patriots – Cassovia Steelers 7:24


Atmosféru druhého kola SFL 7 hraného vo Zvolene vám priblíži naša bohatá fotogaléria.