ZVonline.sk (K. Magová) | 4.10.2011

Foto: Zvolen deklasoval Poprad

HKm Zvolen nastúpil v utorok v 8. kole hokejovej Tipsport extraligy na súboj s Popradom, už s Martinom Trochtom a Vadimom Šachrajčukom. V poslednom domácom vystúpeni zanechali hráči HKm zlý dojem a po nevyužitých gólových príležitostiach si dnes chceli reputáciu napraviť.

HKM Zvolen- HK Poprad 4:0 ( 1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7., 40. Čurilla, 28. Slovák z tr. strieľania, 41. Baláž. Zápas sledovalo 1 217 divákov.

HKM Zvolen: Trenčan – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík, Baláž – Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Čurilla, Trochta, Škvaridlo – Zuzin, M. Jurík, Otčenáš.

HK Poprad: Melicherčík – Novotný, Brejčák, Fabian, Malina, Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný – Vandas, Kraft, Kuľha – Kroták, Hult, Vaic – Škovira, Takáč, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Achmetov.

Foto: Ivan Golembiovský

Hrať sa začalo takticky. K vážnejšiemu ohrozeniu bránky došlo v 5. minute, kedy sa do výhodnej streleckej pozície dostal Baláž, lenže popradský brankár Melicherčík mal tyče postavené dobre. O dve minúty sa už mohli domáci tešiť. V bránkovisku kamzíkov sa najrýchlejšie zorientoval dravý Čurilla a poslal HKm do vedenia. Po nevyužitej presilovke Popradu sa do zakončenia opäť dostal prvoligista z Ústi nad Labem Marek Čurilla, popradský brankár si pravú tyčku postrážil. Hluché minúty prerušil vyborným zákrokom Adam Trenčan. Skóre sa nemenilo. V závere prvej tretiny išiel sám na brankára hostí Marek Ďaloga, Melicherčík bol tentokrát pozorný.

HK Poprad sa po nevydarenej prvej tretine pustil do súpera s väčším odhodlaním a Zvolenčan Adam Trenčan si pripísal na konto päť zákrokov. K slovu sa dostali aj domáci, keď v 25. minúte neprekonal hosťujúceho brankára Baláž. Zvolenčania odohrali ďalšie minúty v oslabení, ale brankár Trenčan si čisté konto udržal. Hlavný rozhodca Baluška nariadil po faule Novotného na Slováka trestné strieľanie. Faulovaný Zvolenčan zvýšil na 2:0. Slovák bol pri chuti a svojou aktivitou si vynútil faul od popradského hráča Achmetova. Zvolen presilovku nevyužil. Reflexy brankára Melicherčíka vyskúšal v 33.minúte aj Matúš Leskovjanský. Posledné minúty druhej tretiny sa niesli v znamení presilových hier na oboch stranách. Bližšie ku gólu Zvolena boli Bronilla a Vantroba, ktorí pálili od modrej čiary. Gól predsa len padol, keď si popradského brankára položil na zem Marek Čurilla a zvýšil zvolenské vedenie na 3:0.

Tretie dejstvo len potvrdilo dominanciu HKm. Hneď v 41.minúte sa k dorážke dostal Vladislav Baláž. Frustráciu z nepriaznivého výsledku potvrdil aj Arne Kroták, keď fauloval domáceho hráča. Počet hráčov sa však vyrovnal a na trestnú lavicu smeroval aj Zvolenčan Bronilla. Zápas sa zmenil na exhibíciu v podaní bryndziarov. Pred slabou diváckou návštevou hrali domáci dobrý kombinačný hokej a nezabúdali ani na zadné vrátka. V domácom drese korunoval svoj druhý extraligový štart brankár Adam Trenčan shutoutom. Zvolen bodoval naplno a na svoje konto si pripísal cenné víťazstvo.

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „Hrali sme ďalší zápas vonku a stálo nás to veľa síl, tým sa samozrejme nechcem obraňovať. V dnešnom zápase sme ťahali za kratší koniec a z taktického hľadiska nám zápas nevyšiel.Domáci hrali s nasadením a nezostáva mi nič iné ako súperovi pogratulovať k víťazstvu.“

Jozef Škrak (tréner HKm): „Našim hlavným cieľom bolo potvrdiť bodový zisk z Nitry. Dnes hráči odohrali výborný zápas od prvého až po posledného. Výborne si plnili defenzívne úlohy, vyzdvihol by som najmä výkon Adama Trenčana. Lukáša Škrečka som vystriedal, lebo mal v nohách 6 zápasov a Adam ukázal hlavne v prípravných zápasoch vo Švajčiarsku, že je kvalitný brankár. Svoje miesto si vybojoval.“

Fotogaléria