Dracula Fight Night – jedinečná bojová show si na zimnom štadióne vo Zvolene zapísala už svoje siedme pokračovanie. DFN7 s podtitulom „Nastal čas“ už vopred lákalo na prvý titulový súboj DFN, ale aj veľkú rozlúčku úspešného slovenského bojovníka.

Zvolenský zimný štadión sa síce nezaplnil úplne, diváci ktorí však pod Pustý hrad prišli videli na regionálne pomery veľkolepú šou s kvalitnými výkonmi v klietke, ale aj pulzujúcou atmosférou mimo zápasov.

Pred hlavným zápasom večera, v ktorom sa predstavil šampión z Banskej Bystrice Vladimír Dracula Moravčík, čakalo na divákov celkom až desať zápasov v thajskom boxe, K1 i MMA.

Titulovú šancu na nasledujúcom jesennom DFN 8 si krásnym highkickom v jednoznačnom KO večera vybojoval Juraj Tutura. Jeho český súper Vít Vokoun skončil na niekoľko nasledujúcich minút v starostlivosti lekárov.

Jedným z vrcholov programu bol historicky prvý titulový zápas o šampióna DFN Universe. V tom sa favorizovaný Čech Radek Roušal, ktorý nastúpil na zápas efektne vo väzenskom oblečení a v putách, postavil poľskému reprezentantovi Hubertovi Rutkowskemu. „Ruchy“ víťazstvom 2:1 na body potvrdil rolu favorita, a získal tak titulový opasok. Jednoznačná výhra to však zďaleka nebola a Roušal bude zápas s Poliakom ešte nejaký čas cítiť.

MMA zápasom večera mal byť súboj dnes už úspešného bojovníka Oktagonu, Vlasta Čepa s Joelom dos Santosom z Brazílie. Napriek silnej podpore divákov Čepo na svojho súpera nestačil. Ten ho mal zjavne prečítaného a doplatil na to, že boj na zemi nie je jeho doménou. Po tom, čo ho dos Santos doslova „uváľal“, prehral Čepo na body 0:3.

Hlavnou hviezdou galavečera DFN7 bol tentokrát samotný Dracula, slovenská legenda bojových športov Vladimír Moravčík.

Aj keď Moravčík svojmu nemenej odhodlanému súperovi sľuboval knockout, k tomu nedošlo. Na škodu domácich priaznivcov to ale nebolo. Naopak, Moravčík mal príležitosť ukázať ešte viac zo svojho umenia bojovníka. Zvlášť, keď jeho brazílsky náprotivok Joao Paulo de Carvalho dokázal odolávať aj jeho obávaným ranám „na spodok“, ktoré by už položili nejedného zápasníka.

Sám de Carvalho však i preto veľa nepredviedol a trojkolový zápas nemohol skončiť inak, ako jasným víťazstvom 3:0 na body pre domáceho Draculu.

Jedenásťnásobný šampión viacerých prestížnych svetových organizácii Vladimír Moravčík po zápase potvrdil, že išlo o jeho posledný profesionálny zápas. Sám sa po tomto vyhlásení za potlesku divákov neubránil slzám a vyslúžil si skandovanie svojho mena..