Kvalitný hokej v pohronskom derby. To sľubovalo 15. kolo hokejovej Tipsport extraligy, keď sa na ľade Zvolena predstavila Banská Bystrica. Domáci v tejto sezóne ešte nepocítili trpkú chuť opúšťania štadióna bez bodu a radi by v tomto trende aj zotrvali. Hostia spod Urpína po dvoch ťažkých prehrách zase túžili po víťazstve, na ľade ako aj tribúnach sa tak očakával perfektný výkon.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 16. Huňady (Výborný), 17. Zuzin (Ťavoda), 32. M. Jurík (Ďaloga), 60. Škvaridlo (Chovan) – 22. Nemček (Lamper), 51. Šimun (Češík)     stretnutie sledovalo: 3 731 divákov

Zostavy tímov:

HKM Zvolen: Šimko – Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, M. Jurík, Ďaloga – Méry, Huňady, Síkela

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Michal Grman, Predajniansky, Bambúch, Kubka, Novajovský, Ketner, M. Styk – Lunter, Hudec, Ján Sýkora – Lamper, Heizer, Nemček – Jankovič, Šimun, Češík – Petro, T. Zigo, Hegyi

Zápas nezačal vo vysokom tempe, podľa predpokladov však mali miernu prevahu domáci. Nebezpečne strieľal do poloodkrytej brány Ďaloga, neskôr mieril tesne vedľa Hraško. „Barani“ súpera nedokázali zatlačiť ani v presilovke, keď Šimka prakticky neohrozili. Skóre mohol otvoriť Chovan, ktorému adresoval krásnu nahrávku Škvaridlo, zvolenský útočník však zoči-voči Slipčenkovi neuspel. Následne sa osmelili aj hostia, no strely Heizera či Češíka úspech neslávili. To nemožno povedať o Huňadym a Zuzinovi, ktorí v priebehu pol minúty dostali svoj tím do dvojgólového vedenia. Prvý menovaný tečoval strelu Výborného, druhý jednoducho vypálil a puku sa Slipčenko dotkol až v siete. Hostia mohli pred sirénou znížiť, keď sa dostali do prečíslenia, Výborný však ich kombináciu prekazil. V prvom dejstve Zvolen prestrieľal súpera v pomere 19:6.

Červené svetlo nakoniec predsa len svietilo aj za domácou bránou. Hneď v úvode druhého dejstva sa dostal do samostatného úniku Nemček a svoj brejk zakončil učebnicovým blafákom. Vyrovnať chcel prudkou strelou Češích, tá len tesne minula konštrukciu brány. Keď už sa zdalo, že „nulapäťky“ opticky vyrovnali hru, ich útočné ťaženie stroskotalo na 104-sekudnovom oslabení o dvoch hráčov. Styk sa síce stihol vrátiť z trestnej lavice po riadnom vypršaní trestu, Sýkora sa však porúčal skôr. V 32. minúte sa totiž presadil Milan Jurík. Takmer 70-sekundovú dvojnásobnú početnú výhodu mali tiež hostia, táto herná situácia však aj naďalej zostala slabou stránkou bielo-červených.

Tretia tretina začala v znamení banskobystrického búšenia na obrannú modrú domácich. Práve z nej vyslal slušnú strelu Bambúch, no Šimko istým zákrokom naďalej dokazoval, že chytá v pohode. Na opačnej strane nechýbalo veľa pri pokuse Škvaridla, puk však minul cieľ. Prekvapivo pokojný priebeh záverečnej časti hry narušila až 51. minúta. Zápas zdramatizoval Šimun po úspešnom dorazení od mantinelu odrazenej Češíkovej strely. Šimko mal azda prvýkrát v zápase viac roboty, pri príležitosti Nemčeka úradovala aj šťastena. Rovnaký hráč zahodil aj druhú možnosť na vyrovnanie, keď peknú nahrávku spoza brány premárnil. Medzitým na druhej strane spálil tutovku Chovan, keď nastrelil len ležiaceho Slipčenka. Výsledku 4:2 dal konečnú podobu gólom do prázdnej brány Škvaridlo.