Zajatec vlastneho pribehu, Divadlo J.G. Tajovskeho Zvolen 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skZvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského uviedlo vo štvrtok v predpremiére novú hru Jakuba Nvotu Zajatec vlastného príbehu. Premiérové predstavenia sú ešte na programe v piatok 12. i sobotu 13. februára.

„Hra Zajatec vlastného príbehu je sondou do súčasného života. Napísaná ľahkým perom, oscilujúca medzi banálnym a vážnym, analyzujúca s humorom úsmev klauna aj živly v nás. V hodine medzi psom a vlkom, tam, kde sa stretá sínus a kosínus, na ryske medzi poloprázdnym a poloplným príbehom, žijú postavy, ktoré je možné si zamilovať, znejú piesne, ktoré s nehou a vášňou klopú na uši, a stojí farebný svet podčiarkujúci vyslovené,“ hovoria o novej hre jej tvorcovia.

Nevšedný príbeh zaznamenáva pritom život v bežnom menšom slovenskom meste. „Jednej noci, v jednom meste, v jednom náhodnom okamihu sa pretnú príbehy siedmich ľudí v nonstop bare Amnézia. Z fontány sa vynorí hasič, splaší sa malý drak, na chodníku rozloží svoje kartičky veštica. Svojské až bizarné postavičky s humorom sebe vlastným hľadajú lásku, pochopenie na facebooku, oddanosť chameleóna, znovuzrodenie, happyend. A taxík. Až kým sa nezjaví neznámy gitarista,“ uvádza sa v popise hry.

Zajatec vlastneho pribehu, Divadlo J.G. Tajovskeho Zvolen 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Samotných divákov na predpremiére ale doslova strhli aj piesne, ktoré príbeh dopĺňali a v neposlednom rade všadeprítomný humor. Aj pre ten, i pre skvelé herecké výkony, odmenili diváci nové predstavenie dlhotrvajúcim aplauzom.

V autorskej hre režiséra Jakuba Nvotu, známeho napríklad z Túlavého divadla, hrajú Ondřej Daniš, Michal Ďuriš, Katarína Čudejková, Daniel Výrostek, Dana Karolová, Iveta Marcineková a Richard Sanitra. O hudobnú stránku sa postarala Ľubica Malachovská Čekovská, o netradičnú scénu a kostýmy zas bratia Daubravovci, dramaturgicky hru zastrešila Uršuľa Ferenčuková a korepetítor Pavel Korduliak.

Okrem piatka a soboty si nové predstavenie vo zvolenskom divadle môžete pozrieť ešte aj v utorok 16. februára a potom v ďalších naplánovaných marcových reprízach. Viac informácií o programe Divadla J.G.Tajovského nájdete na webovej stránke divadla.