ZVonline.sk (Ivan Golembiovský, foto:autor) | 18.11.2013

FOTO: Z Trenčína len s bodom

V 22. kole Tipsport extraligy cestovali naši hokejisti na ľad Trenčína. Mužstvo HKM sužované množstvom zranení nešlo do stretnutia ako jednoznačný favorit, čo sa potvrdilo aj v samotnom zápase. Na zápas prišlo našich chlapcov podporiť aj množstvo zvolenských fanúšikov.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:3 s. n. (1:2, 2:1, 0:0)

Góly: 20. Novajovský (Kútny, Rusnák), 24. ml. (Bagin, Palák), 36. Bobček (Kútny, Komínek), rozh. náj. Kútny – 4. Chovan (Hertl, Brabenec), 13. Obšut (Brabenec, Chovan), 27. Síkela (Baláž, P.Zuzin)

BBO_5434

Foto: Ivan Golembiovský

Dukla Trenčín: Nagy (Kutej) – Novajovský, Čerešňák, Nemčík, Bobček, Habšuda, Ryzák, Bagin, Hatala – Kútny, O.Rusnák, Komínek – M. Toman, Troliga, T. Klíma – Vaculín, Nemček, Buliš – Pardavý ml., Palák, J. Šimíček. Tréner: M. Staš

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – J. Hertl, Obšut, Hraško, M. Pichnarčík, Ťavoda, Platil, M. Pospíšil, F.Fekiač – Puliš, Brabenec, Michal Chovan – Urgas, P.Zuzin, Baláž – M. Ďaloga, M. Jurík, V. Fekiač – I. Jakubík, Síkela. Tréner: J. Šupler

Rozhodca: D.Konc, Novák – Korba, Rovenský

Úvod stretnutia patril hosťom, keď svojou aktívnou hrou dokázali Duklu zatlačiť a hneď vo štvrtej minúte využiť presilovku zásluhou Michala Chovana. V trinástej minúte pridal presnou strelou druhý gól Jaroslav Obšut a už to vyzeralo, že HKM nadviaže na piatkový duel s HC 05. To by však nesmel poslať pozdrav bývalým spoluhráčom Novajovský svojim gólom do šatne štrnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny. V druhej tretine sa podarilo naštartovanej Dukle vyrovnať gólom Jána Pardavého ml., ale Zvolen sa dokázal rýchlo vrátiť do vedenia gólom Síkelu. V 33. a 35. minúte zabrzdili Zvolen dve vylúčenia, keďže to druhé sa podarilo využiť Igorovi Bobečkovi. V tretej tretine už gól nepadol, rovnako ako v predĺžení a o zápase tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých mali viac šťastia domáci hráči.

BBO_5643

Povzbudzovanie našich fanúšikov, ktoré chválili aj moderátori v priamom televíznom prenose, pozorne sledovali a zaznamenávali príslušníci policajného zboru v civile… (foto: Ivan Golembiovský)

O nechutný záver výjazdu priaznivcov zvolenského hokeja sa postarala trenčianska polícia, ktorá nezvládla situáciu po zápase pred zimným štadiónom. Tá nechala približne piatich domácich výtržníkov provokovať našich fanúšikov posmešnými pokrikmi a namiesto toho aby ich čo najrýchlejšie dostala z blízkosti štadióna snažili sa krikom a obuškami natlačiť zvolenských fanúšikov do autobusu. Na celej situácii je pohoršujúce najmä to, že práve vo sviatok 17. novembra si naši priaznivci odviezli z Trenčína  krvavé rany a modriny od policajných obuškov.

Fotogaléria