ZVonline.sk (T. Sitarčík, foto: S. Duraj) | 2.4.2017

FOTO: Východniarsky humor v kúpeľoch Sliač

Vo štvrtok večer sa v priestoroch kúpeľov Sliač konalo hudobné vystúpenie známej východniarskej hudobnej skupiny Drišľak. Divákov zaujala svojimi piesňami, ale tiež pobavila svojím nezabudnuteľným humorom.

Zabávali sa všetky vekové kategórie. Od tých najmladších až po tých najstarších. Od začiatku až po koniec predstavenia sa sálou ozýval potlesk a smiech.

Drišľak je známa „vychodňarska“ skupina, ktorá svojou temperamentnosťou, spevom a hlavne ľahučkým humorom zabáva ľudí nie len po Slovensku, ale raz za čas svoju vlasť reprezentuje aj v zahraničí. V minulosti sa tak stalo už v susedných Čechách, Poľsku, Ukrajine, Rakúsku ale aj v Rumunsku, Španielsku, Chorvátsku. Zahrali aj pre našich rodákov v Anglicku a trikrát už aj v USA.

Táto skupina oficiálne použila názov “Drišľak” už v roku 1988 a od vtedy sa členovia tejto hudobnej skupiny zmenili. Dnes skupina hrá a spieva v zložení – spevák Ján Jakubčin, ozembuch používa Viliam Kalman, gitarista Pavol Antuš, najmladší člen a huslista Ján Pankuch a basgitarista Jozef Mašlej. Atmosféru štvrtkového koncertu v kinosále Kúpeľného hotela Palace na Sliači zachytáva naša fotogaléria.

Fotogaléria