Po prehre v úvodnom kole v Nitre tentokrát v sobotu 8. októbra zvolenské volejbalistky ukázali svoju silu a po pomerne jednoznačnom priebehu zdolali súperky zo Senice.

TJ Slávia TU Zvolen – Senický volejbalový klub 3:0 (25:13, 25:20, 25:14)

IMG_2877-EditZostava Slávia TU Zvolen: Martináková (14), Tužinská (9), Danková (6), Nociarová (6), Vrabcová (5), Balcová (4), Sásiková (4), Trnavská, Rajniaková.

V takmer polhodinovom úvodnom sete sa domáce volejbalistky od začiatku výborne rozohrali a napokon ho vyhrali 25:13. V druhej časti hry súperky hrýzli oveľa viac. Snažili sa o zmenu stavu stretnutia, čo sa im najmä vďaka aktívnej Mihalíkovej aj darilo. Viackrát druhý set viedli, no keďže medzi domácimi hráčkami vynikali hneď dve – Michaela Martináková, ktorá sa postarala až o 14 bodov či deväťbodová Jana Tužinská, aj druhý set napokon Zvolenčanky ovládli. Posledná časť hry sa už nápadnejšie ponášala na tú prvú, keď za osemnásť minút Uvačekove zverenkyne ponúkli súperkam len málo príležitostí na bodový zisk a suverénne ovládli zápas. Najbližšie sa zvolenské volejbalistky predstavia dvakrát na palubovkách súperiek – v Kežmarku a Pezinku.