Plutvári z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene zvíťazili na úvod novej sezóny 2013 v Stredoeurópskom pohári mládeže.

Vyhodnotenie klubov - 1. miesto KVŠ Careta,  2. Nautilus J. Zdrój, 3. Laguna N. Jičín
Vyhodnotenie klubov – 1. miesto KVŠ Careta, 2. Nautilus J. Zdrój, 3. Laguna N. Jičín

V Banskej Bystrici sa 9.3.2013 v krytej plavárni na Štiavničkách stretli plutvový plavci z klubov z Česka (Laguna Nový Jičín a Nemo Zlín), z Poľska (Nautilus Jastrzebie Zdrój) a usporiadateľského zo Zvolena (KVŠ Careta). 129 pretekárov bojovalo o medaily a body v disciplínach PP a BF (plávanie s monoplutvou, plávanie s klasickými plutvami). Najviac bodov nakoniec získali plutvári z pod Pustého hradu a vybojovali si tak veľmi cennú prvú tohtoročnú trofej (1. KVŠ Careta 1986 bodov, 2. Nautilus 1758 b., 3. Laguna 1579 b., 4. Nemo 540b.).

Okrem pohára za prvenstvo sa niektorí ,,careťáci“ môžu pýšiť individuálnymi medailami. V kategórii E0, najmladších pretekárov do 9 rokov, si tri strieborné medaily vyplávala v disciplínach 50m BF, 50m PP a 100m PP Hanka Vasilová. Z chlapcov si bronzové medaily vybojovali Jakub Hraško v disc. 50m BF, 100m PP a Tomáš Hitka v disc. 50m PP. V kat. E (10-11 r.) získala Klaudia Korviniová zlato na trati 200m PP a dve striebra na 50m BF, 100m PP, čím sa stala najúspešnejšou pretekárkou klubu. Victoria Mináčová má dve striebra na 100m PP, 200m PP, Jakub Pálka, Šimon Tóth a Daniel Michalčák si rozdelili po jednom bronze na 50m BF, 200m PP respektíve 100m PP. Dve druhé miesta a jedno tretie získala v kat. D (12-13 r.) Barbora Pálková v disc. 50m BF, 400m PP, 100m PP a tri tretie miesta získal v tých istých disc. Michal Vasil. Zuzana Hrašková sa presadila v kat. C (14-15 r.), keď si vyplávala striebornu medailu v disc. 400m PP, dve bronzové v disc. 50m BF, 100m PP. Ku nej sa pridali Zuzana Erteľová ziskom striebornej v disc. 100m PP a Adam Patáč dve bronzové medaily v disc. 50m BF a 400m PP.

Ďalšie trofeje sa odovzdávali najlepším pretekárom v trojboji (súčet bodov z troch odplávaných disciplín). Ani tu neobišli reprezentanti KVŠ Careta na prázdno. Trofeje za druhé miesta si odniesli Vasilová, Korviniová, Pálková, Hrašková a za tretie Hraško, Michalčák, Mináčová, Vasil, Patáč a Erteľová.

Preteku sa zúčastnilo 63 „careťákov“, z toho 14 prvopretekárov a zaplávali si 133 osobných rekordov za čo si všetci zaslúžia pochvalu.

Na záver by sa chcel klub KVŠ Careta Zvolen poďakovať všetkým trénerom, rodičom a priateľom Carety za pomoc pri organizovaní preteku.