Zvolenské basketbalistky majú tento víkend na domácej palubovke na programe náročné merania síl s rakúskymi súperkami. Sobotňajší vyrovnaný zápas im napokon vyšiel podľa predstáv, keď ťažili najmä z dominantného vstupu do duelu.

BK ZŠ Zvolen – BK DUCHESS 69:65 (16:10,14:15, 17:14, 22:26)

Zostava BK ZŠ Zvolen a body: Babariková 21; Syč-Kriváňová 14; van-Dalen 17; Kolkusová 4; Konôpková 10; Jasová 1; Slančíková 2; Miháľková 0

basketbal Zvolen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skBasketbalistky Klosterneuburgu boli po úvodných kolách rakúsko-slovenskej ženskej ligy ASWBL na štvrtom, Zvolenčanky na piatom mieste v tabuľke s rovnakým počtom šiestich bodov na konte, no zápasom navyše oproti Rakušankám. Hráčky z mestečka neďaleko Viedne to ale od začiatku zápasu vo Zvolene nemali ľahké. Domáce hráčky sa totiž už v prvej časti hry ujali jasného vedenia. Ako sa neskôr ukázalo, kľúčové to bolo aj pre ďalší vývoj zápasu. Hosťujúce hráčky sa totiž postupne dostávali do hry a dokázali sa bodovo doťahovať. Tesné víťazstvo ale hráčky BK ZŠ Zvolen ustrážili a pripísali si tak dôležité body do tabuľky.

Už v nedeľu, opäť o 12.30 h, privítajú zvolenské basketbalistky na domácej palubovke základnej školy na Námestí Mládeže hráčky tímu UBI Graz.