Zvolenskí futbalisti sa predstavili v sobotu na domácom trávniku v zápase 18. kola druhej futbalovej ligy skupiny Východ. Jasný cieľ, naplno bodovať, im chceli prekaziť hráči 1.FC Humenné. Počasie našťastie prialo a preto sa na náhradnej tréningovej ploche zišla pomerne slušná skupina fanúšikov.

V prvom kole jarnej časti boli divákom k dispozícii na sedenie len betónové schody, to sa však zmenilo, organizátori a vedenie zabezpečili pohodlné sedačky. Celý zápas fúkal silný studený vietor, ale nepršalo. Vyhovovalo to najmä hracej ploche, ktorá bola počas týždňa starostlivo upravená.

V prvom polčase rozvírili pokojné hladiny len hráči MFK. Svojou aktivitou a častými výpadmi sa snažili prekonať hosťujúceho brankára už v úvodných minútach. Strelecká efektivita však bola slabá, skóre mohol otvoriť len domáci Želiezka. Po zaváhaní hosťujúceho brankára však šancu nevyužil.

V druhej časti hry sa domáci hráči predviedli v oveľa lepšom svetle a to sa divákom páčilo. Naopak Humennčania neohrozili domáceho brankára Vreštiaka zo žiadnej gólovej šance. Rozhodca Čmiko (Skalica) nariadil v 52. minúte pokutový kop, ale Tyčiak zaváhal. Všetci netrpezlivo čakali na úvodný a zároveň vedúci gól stretnutia. Zlomová bola 60. minúta, kedy si po krásnom centri nabehol Želiezka a hlavou zakončil 1:0. Tréner Milan Albrecht svojich zverencov stále povzbudzoval a nechcel ponechať v zápase nič na náhodu. Na ihrisku sa perfektným výkonom prezentoval jednoznačne domáci kanonier Želiezka a svoj gólový apetít potvrdil aj o necelých šesť minút. Krásnym lobbom prekonal brankára Kalamára, ktorý bol počas zápasu mimoriadne vyťažený. Zvolenčania zápas jednoznačne kontrolovali a svoj výkon korunovali ešte tretím gólom. Pohotovou strelou upravil Borbély na konečných 3:0 a fanúšikovia odmenili futbalistov potleskom. Papierové predpoklady sa naplnili a favorit bodoval.

Rozhodca rozdal celkovo päť žltých kariet, miestami sa iskrilo, ale všetko spolu s kolegami bez väčších  problémov zvládol. Najbližšie sa MFK Zvolen predstaví doma v súboji s MFK Košice B. Po 18. kole sú na čele hráči Ružinej a Spišskej Novej Vsi, na chvoste stále ostáva Stará Ľubovňa. Zvolenčania sú v konkurencii 16-tich tímov na solídnom 8. mieste.

Zostavy:

MFK: Vreštiak – Kubinec, Vrbiniak, Debnár, Konček (85. Repiský), Borbély, Konôpka (80. Paraj), Tyčiak (89. Sýkora), Pelegríny, Hroš, Želiezka. Tréner: Milan Albrecht

1. HFC: Klamár – Berianidze, Dysko, Hreško, Mihok, Sima (81. Ondica), Goga, Ljubarskij, vasiľ (81. Nazad), Šuľák, Karnaj (46. Jurov). Tréner: Andrej Čirák