Všetky tri doterajšie zápasy štvrťfinálovej série play off dosiaľ priniesli vyrovnané výsledky a rozuzlenie až za prispenia šťasteny. Zvolenskí hokejisti to v piatok v Poprade definitívne zlomili.

HK Poprad – HKM Zvolen 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)

Góly: 50. Koyš (Rapáč, Suchý) – 4. Obdržálek (L. Jurík, J. Jurík), 19. Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 57. Brabenec (Puliš, Semorád), 60. L. Jurík (Obdržálek), 60. Klhůfek (Brendl). Zápas v Poprade sledovalo 2 360 divákov. Stav série 1:3.

Zostava HK Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, D. Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – Rapáč, Rusnák, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak.

IMG_0087Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo.

Zatiaľ čo výraznejšie vedenie vo štvrtkovom dueli hosťujúci zverenci Josefa Tureka nedokázali udržať a napokon prehrali, v piatok bojovali až do konca. Prinieslo to svoje ovocie. Dôležitý bol už prvý gól Zvolena v prvej minúte a najmä zvládnutie viacerých oslabení, ktoré napriek vyrovnanému priebehu dodávali hráčom HKM potrebnú dávku sebavedomia a istoty. O tú sa staral aj vynikajúco chytajúci Baroš. Aj keď po nervóznej druhej tretine začal gólostroj Zvolena, ani jeden inkasovaný gól už výborne rozbehnutý zápas nemohol zvrátiť. Nasledujúci zápas série je na programe vo Zvolene už v nedeľu 20. marca o 17.00 h, a domáci v ňom môžu potvrdiť postup do semifinále.